WCD bijplaatsen buiten - juiste installatie?

Hallo allemaal,
We hebben recentelijk een overkapping laten plaatsen en daar wil ik wcd in hebben (verlichting, infraroodlamp).
Een aantal jaren geleden is door een hovenier stroom in de tuin aangelegd en deze wil ik verlengen.

In trof de situatie in de lasdoos aan zoals op de foto’s. Iets zegt mij dat de aardedraden van de mantel van de grondkabel en die van de wcd zelf niet goed zijn aangesloten. Klopt dit en zo ja, hoe mag het wel met zo’n grondkabel?

Mag ik overigens vanuit de wcd gewoon verlengen naar nieuwe wcd? Zie amateuristisch schemaatje :-)

Bedankt voor jullie advies!

86789_D217AF2FF2304601B3416A28C8B61F4C_1.jpg
86789_C3670A7DE1F24BDAB4F2EE86633F3858_1.jpg
86789_FEE51E761E9B42719142BD0FECC6F66E_1.jpg

86789_EAC69FFB046E4A0C897C87D360F2B894_1.jpg
 
In principe is het juist om de aardlitze (de gevlochten koperen draad) dmv een kroonsteen te verbinden met de geelgroene aardedraad van de installatiekabel.
Of dat netjes is gedaan is net niet goed te zien op de foto's.
En ja je mag vanuit een wcd doorlussen, niet te veel, max 3 geloof ik.
Titel even aangepast :)
 
M.b.t. de tweede foto vraag ik me af of de aarde wel op alletwee de contactdozen is aangesloten. Ook dat is op de foto niet goed te zien.
 
Hallo, daar ben ik nog weer even.
Ik ga de draden doortrekken vanaf de WCD. Niet vanuit de lasdoos. Die zit al vol.

In de nieuwe wcd is echter weinig plaats voor doorlussen. Hieronder de situatie. Het linker en rechter stopcontact moeten dan ook nog onderling gelust worden dus er komen op de foto nog 3 draden bij.

(Het linker contact wil ik naar boven laten lopen (geen ruimte om 2 buitenkabels vanuit onder te laten lopen. Nu loop ik tegen probleem aan dat de aansluiting aan de onderkant zit)

Iemand een tip hoe dit goed te doen? Proppen heb ik geprobeerd en hielp niet :-)

Bedankt voor de tips!
86789_3DA91C0930B347F883D48319A083200F_1.jpg
 
Moet met enig geduld wel lukken. Ruimte genoeg.

Bovenste kabel ook even vastzetten zodat die niet meer beweegt.
Linker stekkerblok er uit halen en met een tangetje de draden zo buigen dat ze goed uitkomen. De isolatie niet beschadigen. De bovenste draden naar links en onder het stekkerblok door. Goed plat op de bodem drukken.
De onderste kabel iets terugtrekken en meteen scherp de hoek om.
En dan de contacten verbinden, als je de beide binnenste verbindt kruist die draad niet met de buitenste. Wel dan even op de kleurcodes letten.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via