Wc beneden loopt niet weg, de rest wel

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb het volgende probleem. Onze wc beneden loopt niet goed weg. Hij loopt vol tot de rand en loopt dan heel langszaam weg (in stappen) en daarna trekt hij het water verder weg dan normaal. Verder hebben we geen problemen in het huis. Ook de wc boven, douche, wastafel e.d. geen probleem of geborrel.
Laatst had ik dit probleem ook, maar na wat ontstopper is het weer even over geweest (toeval?). Het lijkt telkens de kop op te steken als het hevig heeft geregend. Ter info, we hebben een gescheiden riool en hemelwater afvoer.
Vandaag heb ik met een 15 meter lange ontstoppingsveer de boel doorgestoken (in de wc aansluiting beneden, met een tuinslang warm water ernaast). Was daarna nog niet opgelost. Daarnet prof. vloeibare ontstopper gebruikt, maar nog geen verschil.
Iemand een oplossing (of althans iets wat ik kan controleren)?
 
Denk toch aan een beginnende of gedeeltelijke verstopping verderop in het rioolbuissysteem. vroeger geen problemen mee gehad?
 
Als de pot direct vol loopt kan er iets in de afvoer van de pot zelf zitten, probeer het eens met een gewone plopper.
 
Als het vooral optreedt na hevige regenval, dan is er ook een leuke kans dat het in je aansluitput zit, waar de aansluiting met het riool plaatsvindt. Wordt ook wel "gemeenteput" genoemd.

Soms zijn dit putten met een opgelegd betonnen deksel, waar wel eens wat wortelgroei in door kan dringen.


vr. gr.

Job
 
Als ik de pot iets loshaal van de aansluiting (dus als hij valse lucht krijgt), loopt het water meteen weg. Dus de pot lijkt me geen probleem.
De wijk is nog maar 10 jaar oud, ons huis ook, daarbij is alles aan pijpen van pvc. Alles heeft dus bijna 10 jaar probleemloos gewerkt.
Misschien dat er inderdaad een verstopping op gemeente grond is, maar mijn buren hebben er geen last van (vrijstaande huizen).
Daarbij is het riool gescheiden van de hemelwaterafvoer.
Blijft vreemd dat ik het alleen merk met de wc beneden.
 
Juist dan - bij veel huizen is de WC beneden juist hetgeen dat het dichtst bij de aansluitput zit, dus treedt daar het probleem ook het eerst op. Een gedeeltelijk geblokkeerde afvoer kan best een wastafeltje verwerken, en de stortbak van boven heeft sowieso al een leuk stuk extra ruimte i.v.m. de 110 mm valpijp vanaf de eerste verdieping, en de extra hoogte levert bij matig doorlopen ook extra druk op, waardoor het probleem in ieder geval in het toilet zelf minder snel merkbaar is. Als je boven doortrekt, kun je bovendien niet echt direkt controleren of het beneden even borrelt.... en als de ontluchting OK is zal dit sowieso niet snel gebeuren.
Ik heb dit al een paar maal bij de hand gehad, en het was meestal een gedeeltelijke verstopping in de aansluiting. Uiteraard zegt dit niets over het probleem dat hier speelt - maar het is misschien wel iets om te (laten) controleren.

vr. gr.

Job
 
Bedankt Job. Ik ga dadelijk nog even in de kruipruimte kijken of ik iets bijzonders zie en als dat niet opleverd, zal ik de gemeente eens bellen. In principe zou ik met een veer van 15 meter toch wel op gemeentegrond moeten komen, dus kan ik eigenlijk uitsluiten dat de verstopping op eigen grond zit.
Ik heb de ontluchting op het dak overigens gecontoleerd. Als er op de wc boven word doorgetrokken, voel ik echt zuigen (dus een verstopping in de ontluchting kan ik dus ook wel uitsluiten.
Nu zit ik me te bedenken, als er in de leiding van boven naar beneden een kleine verstopping zit, kan de wc beneden ook geen lucht aanzuigen (ontluchting zit op het bad bovcen aangesloten). Er zit ongeveer een meter of 12 buis tussen de wc boven en beneden.
Maar dan zou de wc boven ook niet goed door moeten lopen, toch?
 
Nail schreef:
Als ik de pot iets loshaal van de aansluiting (dus als hij valse lucht krijgt), loopt het water meteen weg. Dus de pot lijkt me geen probleem.
Dit berekent dat er lucht opgesloten zit; waarschijnlijk zit er een verstopping met een plons rioolwater in de weg.
 
Klinkt logisch, maar, als de ontluchting boven zou werken, dan zou het water toch in ieder geval de pijp in moeten lopen, ongeacht of er een verstopping verderop in de pijp zit? De pijp onder de wc pot staat gewoon leeg. Ook als ik er een emmer water in gooi, dan zie ik tot aan de bocht (een cm of 50 onder de pot) nog geen water staan. Maar als ik dus doorspoel, blijft het water dus wel in de pot staan.
 
Toevallig niet een toiletblokje kwijt??? Passen perfect in de sifon en geeft ook van dit soort ellende. Vooral in combinatie met bruine meneren en papier.

Succes.
 
Dan zou het water in de pot niet weglopen als de pot iets
van de aansluiting word afgehaald. Hoe ziet de situatie onder de vloer eruit? Zoiets als dit?
10733_Naamloos_5.jpg
 
De pijp vanaf het toilet komt inderdaad uit in de pijp die van achter het huis komt (komt van boven en vanaf de keuken. Maar ik heb vanmiddag een ontstoppingveer erdoor heen gehaald, dus dan kan het toch haast niet meer verstopt zijn?
 
Hoe dik was die veer? De leiding is neem ik aan minimaal rond 110mm. Het komt wel eens voor dat je met de ontstopingsapperatuur door de verstopping heengaat en deze zich na terrugtrekken weer sluit.
 
Laat even een ontstoppings bedrijf, de boel eens goed doorspuiten.
Vaak is dat zelf niet op te lossen met een ontstoppings veer.

En de gemeente zal er zelf niets aan doen denk ik, die zullen je ook eerst adviseren om een ontstoppings bedrijf te laten komen.
 
We zijn er inmiddels achter dat de hoofdpijp (van achter naar voor) in de kruipruimte vol water staat. Vandaar dus ook dat de lucht vanuit de wc beneden niet weg kan. Dus toch een ordinaire verstopping.
Bedankt voor jullie hulp.
 
Vandaag weer een middag vrij genomen en het ontstoppingspunt in de voortuin opgezocht (halve tuin overhoop gehaald). Daarna met een slang (met speciale kop) richting gemeentegrond gegaan, deze kon er zo een meter of 10 in. Dus gemeente gebeld, die waren er binnen een half uur. Het bleek dus dat het hele riool in de wijk vol staat (meter onder putdeksel). Ze zijn er nu aan bezig, waarschijnlijk is er een of andere klep of pomp defect. Als deze niet direct is te repareren, dan zouden ze tijdelijk met een externe pomp de boel overpompen naar een naastgelegen wijk.
Waarschijnlijk heb ik mijn rioolstelsel het laagst liggen in de wijk, waardoor ik er het eerst last van heb (zucht..).
In ieder geval bedankt voor jullie meedenken.
 
Toch prettig om te weten waar het aan ligt, lijkt me.
Misschien kun je een deel van de gemaakte kosten verhalen op de gemeente, zij leveren een betaalde dienst die niet aan de norm voldoet, en jij hebt in ieder geval werk voor ze verricht ( signalering van het probleem, primaire diagnostiek ).
Het is het proberen waard, en als je je standpunt op een redelijke manier aanbrengt heb je een aardige kans dat ze er in meegaan.

Vr. gr.

Job
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan