Water blijft liggen plat dak

Hallo forumleden,

mijn platdak nadert wel zijn einde levensduur, echter wil ik het dak pas gaan vervangen aankomende zomer.

tot die tijd blijft er water op mijn platdak liggen met wat lekkage, hoe kan ik dit het beste (tijdelijk) oplossen (als dit al op te lossen is natuurlijk :))
Afbeelding aangepast - mod

CD2E98F1-098F-4F05-99CA-8C898D596FB2.jpg
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Alles is op te lossen maar in de volgende week zal het lastig worden.:mrgreen:

Wat voor dakvloer houten platen of planken. Is er isolatie aangebracht.
Signaal van de lekkage een plek of een flinke uitgewaaierde zone. Zit er een plafond onder het dak.
Er ligt grind op het dak dus boven de vermoede lekkage zal je een flink deel van het dak vrij moeten maken.
Al met al te hopen dat het lek in de buurt van de afvoer is.

Het grind voorzichtig harken zodat het water door de koek van de aarde en het mos naar de afvoer kan lopen.
 
Bedankt voor je snelle antwoord!
ik heb wat extra foto’s toegevoegd die het wat verduidelijken.De lek zit overduidelijk bij de afvoer, echter is het dan wel 58 jaar oud dus vervanging van zit er wel aan te komen(heb ik ook nog een hoop vragen over maar dat is een andere topic haha)

ik snap niet goed wat je bedoelt met je laatste zin, moet ik het grind opnieuw Verdelen over het dak ?

10552884-09DD-4814-B1B2-BAE513DBD095.jpeg EC484059-A280-4B03-9F52-CCCE965E7BD6.jpeg
 
ik snap niet goed wat je bedoelt met je laatste zin, moet ik het grind opnieuw Verdelen over het dak ?
De fotos maken een hoop duidelijk.
Zou er een gaatje in de dakbedekking zitten moet de dakbedekking voor een groot deel van grind vrijgemaakt moeten worden omdat te vinden.
58 jaar ben heel benieuwd van welk materiaal de zijuitloop is gemaakt en wat voor een soort dakbedekking is aangebracht.
 
Als het grind er al 58 jaar op ligt dan is de kans groot dat door mos, zand enz. de stenen als het ware "verstopt" zitten en maar moeilijk water door laten.(mogelijk daardoor de plassen water op het dak)
Daarom doorharken zodat het zand naar beneden zakt en de stenen weer los komen te liggen met ruimte er tussen waar het water weer langs kan richting de afvoer.
 
Met harken moet je wel heel voorzichtig zijn. De dakbedekking zal weinig kunnen hebben. Eraf scheppen / vegen met een bezem kan al teveel zijn.
 
Jammer van elke euro die aan dit dak besteed wordt, de dakbedekking is al lang aan z'n einde, niet vervangen betekent kapotte dakbedekking, ook door het lopen op het dak.
Zo goed als zeker zit er mastiek op het dak maar ook bitumen zal niet best meer zijn.
 
  • Like
Waarderingen: Sander 1972
Hallo ,

Een oude tip die mijn ooit iemand gaf was , zorg dat je dak vol zet met water , de afvoer van het dak dicht stoppen , wat petroleum op het dak gooien , dan loopt de petroleum weg naar het euvel waar het binnen komt ( de weg van de minste weerstand ) dan weet je waar je moet zoeken .

Mogelijk heb je hier iets aan
 
Bedankt allemaal voor jullie reactie, ik ben al aan het onderzoeken wat de mogelijkheden zijn voor een punt dak aangezien de leeftijd hoog is. Het lekken neem ik nu maar voor lief tot de .
 
Ik kan je wel vertellen dat de moderne materialen vandaag de dag een veel betere levensduur hebben dan het idee van veel mensen.
Er zijn producten op de markt die tot nu toe bekend 60 jaar meegaan.
Veeg het grind over 1m2 eens opzij en maak een mooie duidelijke foto dan weten we waar we over praten.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
19
Weergaven
570
Reacties
1
Weergaven
4K
  • Gesloten
Reacties
19
Weergaven
26K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via