Overkapping opbouwen op bestaande muur

Beste forum leden,

Wij willen graag in onze kleine achtertuin een overkapping realiseren, waarvoor ik jullie advies nodig heb.

Op dit moment staat er een enkel steens opgetrokken muur welke fugneert als schutting, met om de 1,60 een gemetselde penant (weet nog niet of deze van binnen is opgevuld met bewapening en beton) welke rusten op een betonnen fundering van ongeveer 60 cm diep.

Omdat wij graag de muur/schutting intact willen houden (bang dat indien we een gedeelte afbreken de rest instabiel wordt) en we qua ruimte de overkapping niet los met betonpoeren ervoor willen zetten, hebben we het idee om aan de achterzijde van de te realiseren overkapping deze op de bestaande muur te bouwen en de staanders te bevestigen aan de penanten. Hiervoor gaan we de middelste penant doorslijpen tot muur hoogte.

De overige staanders (3 tot 5) worden wel middels beton poeren in de vaste grond verwerkt.

Constructie eigenschappen:

Breedte overkapping: ~450 cm
Hoogte overkapping ~ 270 cm
Diepte overkapping ~ 300 cm excl. overstek


Staanders en liggers: 200*200 , waarschijnlijk wordt deze nog in het midden (op de muur) ondersteund met een extra staander
Balkenlaag: 70x150 verdeeld op ongeveer 50 cm onderling. , deze balken leg ik in de diepte richting (3mtr per balk).
De dakbedekking wordt uitgevoerd met EPDM, met daarop het liefst een “groen” dak. Gezien de constructie moet dit wel mogelijk zijn.

Nu heb ik een aantal vragen:

1) Staanders/Liggers -->
De afmetingen van de staanders/liggers is voor de bevestiging op de muur wat aan de grote kant gezien een baksteen maar 10 cm breed is.
Is dit mogelijk denken jullie of moeten de staanders liggers smaller?
Indien dat zo is, geld dit dan voor de gehele constructie of kan aan de voorzijde wel met 200x200 gewerkt worden?

2 Verankering aan muur
Voor de liggers ben ik voornemens om lang schroefdraad te gebruiken en deze op een of andere manier chemisch te verankeren in de muur (~40 cm diep?) wat is jullie gedachte hierover of hebben jullie andere voorstellen/ideeen?
Voor de staanders wil ik met bouten en pluggen gaan werken, afhankelijk of de penanten solide zijn of niet kan daar vanaf geweken worden.

3 Haalbaarheid
Is deze constructie uberhaupt haalbaar? Gezien de achterkant en de linker zijkant worden dichtgemaakt zullen hier behoorlijk wat krachten op te komen staan indien het waait.
Daarnaast is de gehele constructie vrij zwaar en indien het hout gaat werken , zal de rest van de omgeving dit houden?

Foto is overigens van de zijkant van onze tuin, de overkapping komt aan de achterkant waar geen directe buren zijn.

Alle tips en feedback is welkom, alvast bedankt voor het meedenken

Untitled1.jpg
 

Gerelateerde klussen

Reacties
11
Weergaven
131
Reacties
10
Weergaven
341
Reacties
25
Weergaven
652
Reacties
22
Weergaven
693
Reacties
24
Weergaven
827

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via