LG warmtepompdroger gaat niet meer aan

Heb alles losgemaakt en opnieuw aangesloten. Helaas zonder resultaat. Ik blijf het vreemd vinden dat de droger na een slinger aan de trommel wel aangaat. Er zit ook een functie op om via wifi de smart diagnose te starten. Hier komen ook geen problemen naar voren. Ik kan wel een nieuwe master printplaat aanschaffen (rond de €110,-) maar als dat het probleem niet oplost ben ik dat geld ook kwijt. Ik zal toch maar een witgoedmonteur inschakelen.
 
Monteur is geweest. Hij verdenkt toch de slave. Als hij de motor afkoppelt dan gaan de lampjes op de slave ook niet na handmatig draaien aan. Heeft een nieuwe slave besteld en wachten dus af of dit het idd is.
 
Wegens gebrek aan service documentatie begrijp ik de relatie tussen de 2 printen niet helemaal, zeker niet als het om de voeding van de master gaat.
Of de slave moet dusdanige sluiting veroorzaken dat de voeding van de master wordt geblokkeerd wegens overbelasting. Dat zou je nog kunnen controleren door de verbindingskabels tussen de 2 printen los te nemen.
 
Als ik de verbindingskabel tussen de master en de slave loskoppel dan blijft het display dood. Als ik een ruk aan de binnentrommel geef dan gaan de 2 ledjes branden maar de display blijft dan dood. Als ik de verbinding dan herstel gaat de display aan. Maar dat komt omdat de 2 ledjes en de binnenverlichting dan nog branden
 
Nou, de droger doet het weer. Nieuwe powermodule erin €219,60. En doet het weer. Lampjes blijven nu branden. Hij dacht dat waarschijnlijk een van die dikke condensators kapot is. Staat een heel klein beetje bol.

IMG_0215.jpeg
 
Hij dacht dat waarschijnlijk een van die dikke condensators kapot is. Staat een heel klein beetje bol.
Dat heb je helaas niet gemeld en had de reparatie een heel stuk goedkoper gekund, want ook een klein beetje bol is keihard defect. Net als bij zwangerschappen ook een klein beetje is Bingo.
Maar ja, hij doet het weer, bedankt voor de terugkoppeling
 
Dat klopt, maar zo te zien is de print ingegoten, tenminste voor een deel.
Op zich is dat ook nog te repareren maar dan moet je een iets handigere DHZér zijn.
 
Maar dat is wel de uitdaging om dan voor 2 euro de machine weer aan de praat te krijgen.
En ze hebben niet voor niets de Dremel uitgevonden.:hup:
En we hebben ook nog Repaircafe's, waar menig (gepensioneerde) vakman op dit soort klussen zit te wachten.
 
Ben zelf ook handig, precies en geduldig. Heb al eens bij mijn vorige Samsung een condensator op zo’n gegoten printplaat vervangen. Volgens mij ook met jouw hulp. Maar je zal toch eerst moeten weten waar het probleem zit. De monteur heeft ook gegokt omdat hij het niet zeker wist. Als het iets anders zou zijn dan waren de kosten voor de printplaat namelijk voor hemzelf. Ik durfde die gok niet te wagen. Had hem nl in Frankrijk gezien voor €125 incl verzenden. En in Duitsland ( ik woon aan de grens) voor € 135,-
De bolling is overigens minimaal. Op de foto niet eens te zien.

IMG_0217.jpeg
 
Laatst bewerkt:

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan