Krachtstroom en zonnepaneel-aansluiting in schuur

In onze schuur wil ik de stroomvoorziening aanleggen. Momenteel loopt er nog geen kabel naar de schuur. Aangezien er in de schuur een zonnepaneelomvormer, verlichting, en een aantal krachstroom-wcd's moeten komen, ben ik aan het inventariseren hoe ik het het beste kan uitvoeren.

Voor het aansluiten zal ik een (erkend) installateur inschakelen en vooraf het plan doorspreken. Maar ik wil alvast wel zelf het plan maken, en inventariseren wat nodig is.

Meterkast:
- Holec met aardlek en 8 groepen (nieuwbouw 2014)
- Hoofdaansluiting: 3x35A afgezekerd

Volgende komt in de schuur:
- Omvormer zonnepanelen: 3-fase 5kW
- 2x CEE WCD's 380V (16A 5-polig: 3fase+nul+aarde)
- 4x WCD 230V
- TL-verlichting (3 TL balken)
--> Het totale verbruik zal nooit meer dan ca 4 tot 5kW zijn, omdat ik niet alle wcd's tegelijk zal gebruiken.

Vanuit de meterkast ben van plan een 4x4mm2 YMvKAs grondkabel van 15m te trekken naar de schuur. In de meterkast een extra Holec-kast te plaatsen met daarin een 3-fase aardlek en automaten: 16A polig+N. Het lijkt erg op de manier die hier gedaan is:
https://www.motor-forum.nl/threads/zelf-krachtstroom-3-fasen-aanleggen-1-dag-werk.356121/page-3

Waar ik benieuwd naar ben wat jullie adviseren:
- 1 zware grondkabel met verdeelkast in de schuur, of meerdere grondkabels trekken voor krachtstroom, zonnepanelen, en verlichting+wcd's?
- Aardlek 300mA of 30mA?
- Hoe zouden jullie de krachtstroom-groep opdelen tussen omvormer en WCD's in de schuur, wanneer er 1 grondkabel gebruikt wordt?

Alvast hartelijk dank.
 
TS heeft het over 3x35 A en het huis is van 2014. Mogelijk dat de hoofdzekeringen in waarheid 40 A zijn. Dan kan het wel.

300 mA aardlek is uit den boze.

Van omvormers heb ik helaas geen verstand.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via