Is de snelstop van een heggenschaar bij te regelen ?

Ik heb de behuizing opengeschroefd. De snelstop wordt in werking gezet door een stang die verbonden is met de handgrepen. Ik merk dat de stang onderaan helemaal schuin is. Mij lijkt dat schuin afgesleten. Dan kan de remgrijper een paar keer onder de stang doorglippen.

Een andere mogelijke oorzaak kan de remkracht zelf zijn die afgenomen is. De rem zit binnen in de aandrijving-koppeling. Ik vind echter nergens info of de remkracht zelf ook instelbaar is en hoe.

Weinig of geen documentatie te vinden. Het is allemaal black box.

Machine naar de serviceshop doen is zaakje van minstens 50 eur vrees ik. Is een nieuwe geen beter alternatief ?
 
Hoe oud is het apparaat? Dat zal mede bepalen of het zin heeft om er nog in te investeren.

Als je zelf de onderdelen kunt bestellen en plaatsen bespaar je het arbeidsloon.
 
Ik weet niet over welke stang u het heeft, wilt u het nummer van het onderdeel doorgeven ?

Qua beveiliging zou het kunnen liggen aan onderdeel 14 (snelstop compleet) en/of onderdeel 31 (veiligheidskoppeling compleet)
Kijk ook de drijfstangen nummer 34 en de ringen nummer 35 na, dit zijn gevoelige onderdelen bij deze types.
Vervangen indien de totale prijs van de onderdelen binnen uw marge vallen.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
160
Reacties
6
Weergaven
305
Reacties
11
Weergaven
355

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via