Dakgoot middelste afvoerbuis verwijderen

Hallo,

Tussen de woningen in de straat zit om de 6 meter een afvoerbuis voor de dakgoot. Omdat ik het rioolsysteem in de grond wil vervangen, overweeg ik één van de afvoerbuizen te verwijderen, waardoor de afstand tussen de afvoerbuizen 12 meter zou worden. Mijn vraag is: kan ik dit zomaar doen door de afschot naar de juiste afvoerbuis aan te passen, of is 6 meter een standaard die ik moet aanhouden voor een goede werking?
 
Dit is de huidige situatie in de voortuin. 3 buizen komen bij elkaar en gaan dan naar de gemeente. De gemeente wil dat ik hwa en woning apart aanlever. Die zijtuin buis kan ik apart aanleveren en daar ook een dakgoot buis op aansluiten. die linker zit in de weg, vandaar dat ik daar vanaf wil.



dakgoot.png
 
Bij de ene dakgoot is het afschot makkelijk aan te passen, bij de andere kan het heel lastig zijn.
Dus eerst kijken hoe het bij jou met het afschot zit.

Maar waarom zou er in de grond een probleem zijn?
HWA kan je wat minder diep leggen dan het vuil water. Dan hoeft het elkaar niet in de weg te zitten.
 
houd er ook rekening mee dat je per m2 dakvlak een x afvoer capaciteit nodig bent, helemaal met de hedendaagse stortbuien.
Ook wordt de afvoer van water bemoeilijkt door hoekstukken in de goot wat kans geeft op eerder overstromen.
 
Ik begrijp dat je wil afwateren via de buizen van de buren, tenminste ik ga ervan uit dat jouw hoekwoning geen goot heeft van 12 meter?

In dat geval, niet aan beginnen. Het wordt een potentiële bron van conflicten. Daar komt bij dat het wel zo prettig is als je de afvoerbuis in eigen beheer hebt.

Los daarvan is het voor de afvoercapaciteit ook onverstandig. Als er eens wat blad in de weg ligt, heb je gelijk een overlopende goot.
 
Hallo,

Ik schreef de linker, maar ik bedoel de rechter. ik wil de buis tussen mij en de buren weghalen en dan een nieuwe maken aan de linkerkant van mijn woning. Daar heb ik op dit moment er geen 1.
Die aan de linker kant kan dan makkelijk naar de gemeente omdat ie via de zijtuin gaat.

De rechter buis botst met mijn woningafvoer. Van de gemeente heb ik begrepen dat ik mijn riool op 40cm onder het maaiveld moet aanbieden.

Ter info: het hele riool systeem moet worden vervangen. Die rechterbuis lekt. De dakgoten moeten ook worden vervangen.
 
Hopelijk is bijgevoegde plaatje wat duidelijker. ik heb links geen afvoer voor de dakgoot. de linker buis gaat naar de achtertuin. De rechterbuis is tussen mij en de buren. Die 3 komen voor mijn voordeur bij elkaar en gaan dan naar de gemeente.

Het idee is dus om die rechter te verwijderen. Er komt dan 1 buis van de woning rechtstreeks naar de gemeente. en vanuit de zijtuin komt er een buis, die de dakgoot meeneemt naar de gemeente. Zie "dakgoot nieuw" plaatje.



dakgoot.png

dakgoot nieuw.png
 
Die aansluiting mag je niet verwijderen.
Vroeger deden ze dat vaak als er een leiding van de buren in de buurt lag dan werd daar op aangesloten.
Dit zijn vaak gezamenlijke rioleringen vaak zit wc buren er soms ook wel op.
Dus eigenlijk moet die leiding in samen werking buren op 40cm diepte aan geboden worden naar de gemeente.
1739188540270.png
 
als ik het goed begrijp moet ik die aansluiting behouden en een oplossing zien te vinden met de buren. Dus ook in hun tuin graven en dan die leiding apart aan de gemeente aanbieden.
 
  • Like
Waarderingen: Henk253
Niet zo te zeggen of die midden aansluiting weg kan.
Ik ken blokken waar alles naar een kant gaat. Dan heeft het laatste blok dus een "extra" afvoer op de hoek.
De afvoeren zitten dan niet precies tussen de huizen, maar elk huis heeft een eigen afvoer.
Ik ken ze ook dat op beide hoeken niks zit en de afvoeren precies in het midden tussen de huizen, dan zijn ze gezamenlijk.

ps. infiltratie is ook nog een optie, dan hoeft er geen hwa naar de gemeente. Krijg je soms nog subsidie op ook.
 
ik heb de linkerhoekwoning en daar heb ik links geen afvoer buis. Rechts heb ik wel een buis en vervolgens om de woning een buis. De woning aan het einde van de straat heeft aan zijn eindkant (rechts) wel een afvoerpijp.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
4
Weergaven
291
Reacties
13
Weergaven
733
Reacties
16
Weergaven
712

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via