Boiler wordt niet warm

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een boiler van daalderop van 30 ltr. Steeds goed gewerkt. Maar nu wordt het water niet meer heet. Ik heb de stoom punten doorgemeten en overal staat voldoende spanning op.

Als de elementen kapot waren zou er naar mijn mening een blokkade in de stroom moeten zitten.
Kan het de themostaat zijn ?? Zo ja, hoe krijg ik dat ding eruit.
 
Volgens mij zit er een beveiligings thermostaat in,die u eventueel kunt resetten door een knop in te drukken.

Anders is het de thermostaat die defect is.

U kunt het meten op de verwarmings elementen of u spanning krijgt.
 
Op de elementen heb ik spanning. Er is geen knop om te resetten. Het is een oud beestje dat wel'

Er zit een draaiknop aan tot aan max en er zit een relais en vandaar gaat de stroom naar de elementen. Overal staat stroom op.
Er loopt een dun koperdraadje van de draaiknop voor de temp naar een gat tussen de elementen naar de ketel. Ik denk dat daar een thermostaat aan zit.
 
Als er spanning staat op je elementen dan heb je of fout gemeten of defecte elementen.

Een spanningzoeker vertelt je niets.
 
Oké hier kan ik wat mee. Wat kan ik doen. Ik bedoel ik ben geen complete twee linkerhanden en heb heel goed door wat ik doe als ik weet waat te starten.

Wat ik doe en daar heb ik niet heel veel sjoege van is dat ik alle stroompunten meet gerelateerd aan de aarde. Maar dat zal wel niet kloppen als ik jouw reactie lees.

Dus hoe kom ik erachter waar het defect zit??
 
TOV aarde meten heeft geen nut je moet over de aansluitingen meten.

Zet 1 meetpen op de blauwe draad en 1 pen op de bruine draad.
laat de blauwe pen staan en loop nu de bruine aansluiting af totdat je geen spanning meer meet het onderdeel dat voor dat punt zit verbreekt de verbinding en veroorzaakt je probleem.

Maak anders even een fototje van het geheel dan zeg ik je exact waar te meten.
 
Mooi, dat is je ware hier wordt ik blij van, iemand die je duidelijk vertelt wat te doen.
Ik kan morgen pas meten maar ik zal het zeker doen.
En als het moet stuur ik een foto.

Wellicht tot morgen.
 
Ik heb niet veel verstand van electro maar een tip!
Zet de boiler uit en kijk naar je KWH meter deze zal rustig lopen.
Zet de boiler vol aan meet op de aansluiting van het element of je spanning hebt zo ja ren naar de meterkast je KWH meter zal als het element ok is zeker sneller draaien het oude beestje kan ook verkalkt zijn waardoor de warmteafgifte aanzienlijk afneemt.
succes
 
Edmar1 schreef:
Ik heb een boiler van daalderop van 30 ltr. Steeds goed gewerkt. Maar nu wordt het water niet meer heet.
Het zou een klein wonder zijn wanneer de meter harder loopt wanneer het water niet warm wordt.


Pike schreef:
Ik heb niet veel verstand van electro
Klopt.
 
De methode zoals The Headhunter aangaf is de enig juiste.
Gwoon 2-polig meten, dan zoek je gericht naar een fout.
 
Heb je geen heet water in je boiler, of komt er in de (bv) keuken geen warm water uit je leiding?
In het laatste geval kun je ook een kapotte thermostaatkraan in je badkamer of keuken hebben waardoor je koudwater met je warmwater wordt vermengd. De ketel loeit dus van de overuren, maar je krijgt alleen lauw water...
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan