Beton egaliseren met zand onder isolatiepla

Status
Niet open voor verdere reacties.
Na het gieten van een gewapend betonnen vloer in een schuur is deze niet overal vlak. Hier overheen komt 10 cm isolatieplaat en dan nog 10 cm beton met daarin vloerverwarming. Deze vloer wordt gevlinderd.
Om alle risico ivm luchbellen in vloerverwarming uit te sluiten dacht ik om te egaliseren : NIET met egalisatiemortel maar gewoon wit zand (0 tot 2 cm dik) af te reien, daar waar nodig en het zand te laten drogen. Folie erover en dan meteen de isolatieplaten erop te leggen.
Zijn er serieuze nadelen hiervoor te noemen?.
 
Over het algemeen vlak ( ruimte 90m2) maar in een bijruimte is een halve vierkante meter een iets hoger stuk en dito diepte ergens anders. Verder zijn er langs de wanden hogere stukjes ( 2 a 4 cm ) maar ik wil daarom een rand romdom de vlakte met eps-platen opvullen met los of zacht isolatiemateriaal . De sporen van het afrreien met een lat zijn er ook nog ca 1 a 2 cm hoog. Wegbikken is geen optie.

De eps platen van 10 cm zouden het misschien compenseren maar hoe gevoelig is vloerverwarming voor kleine hoogetverschillen, Opvullen en totaal vlak afreien met zilverzand lijkt mij een oplossing (?)
 
Ik belde vanmorgen naar de groothandel, De verdeler van vloerverwarmingsmaterialen heeft zelf tien jaar als installateur gewerkt. Hij zei om gewoon wat zand over de vloer te reien en dat is alles. Wat ik aanvankelijk zelf ook al dacht dus.

afsluitend: is het voldoende om enkel zand onder insolatieplaten te leggen om wat op te vullen : Ja!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
5
Weergaven
2K
Vloeren
StucDennis
  • Gesloten
  • Kerel010
  • Vloeren
  • 9
  • 1K
Reacties
9
Weergaven
1K
Vloeren
Kerel010
  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
8K
  • Gesloten
Reacties
3
Weergaven
7K
Reacties
6
Weergaven
3K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via