Bauknecht WA1602 wasautomaat pomprotor

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,
Van een Bauknecht WA1602 Symphony wasautomaat (8583 305 12000) maakt de pomprotor (voor de afvoer van het water) lawaai.
Ik heb gekeken of er misschien een voorwerp in het filter bij de rotor zit maar dat is niet het geval.

Water wordt (nog) goed afgepompt maar wel met een ratelend geluid.
Ik vermoed dat er aan de achterzijde van de rotor (overbrenging?) iets mis is en wil toch eerst zelf kijken wat er aan de hand is en mogelijk repareren.

Heeft iemand nog info, tips en/of tekeningen hoe e.e.a. geconstrueerd is.
Ik heb verder nog niets gedemonteerd dus dergelijke info is ook welkom voordat ik mogelijk het een en ander "verpruts".
Groet,
 
Indien het een zgn Magneetpomp is , en dat denk ik wel , is het probleem snel op te lossen door de pomp te vervangen door een universele Hanning magneetpomp, kost ongeveer 40 euro en te koop bij iedere witgoedonderdelenzaak. Je moet echter wel het filterhuis overzetten, maar dat is met 3 schroeven wel te doen. Om de pomp eruit te halen dient u het front los te halen.
Ga als volgt te werk:
  1. Haal de stekker uit het stopcontact
  2. haal de knelband van het deurrubber losen maak de voorkant van de manchet los.
  3. draai de schroeven uit het deurslot.
  4. verwijder de onderplint (witte kunststof) en haal de 3 of 5 zeskantige torxschroeven los.
U kunt nu het front los klikken naar beneden. U ziet nu rechts de pomp met zijn slangen en achterin de electrische aansluitingen. U kunt nu de slangen loshalen, markeer even wat waar zit en de pomp eruit halen. Succes met de operatie. :)
 
:D :D Ik sluit me helemaal aan bij dit * bijzonder uitgebreide en goed omschreven antwoord * niets aan toe te voegen.
 
Dank voor de snelle reactie en de duidelijke informatie!
Heb e.e.a. even geverifieerd: er zitten drie kruiskop schroeven achter de plintplaat.
De (ronde) deur zit met met twee kruiskop schroeven vast evenals het slot.

Zo te zien als deze en de manchet los is, kan het front dan (na aan de onderkant iets naar voren gekanteld te zijn) afgenomen worden.
Het bedieningspaneel erboven blijft dan zitten.
Ik zal na het weekend in ieder geval even gaan demonteren en kijken wat er aan de hand is.
Mogelijk is er zelf wel iets aan het euvel te doen.
 
De wasautomaat heeft een paar dagen goed gefunctioneerd maar nu begint de rotor van de afvoerpomp toch weer lawaai te maken.
Dus ga ik er toch maar even naar kijken en heb nog een paar vragen.

M.b.t. het loshalen van de manchet van de frontplaat: kan ik deze aan de voorkant bij de rand gewoon lostrekken of moet ik nog ergens rekening mee houden?
Ik neem aan dat ik hem wel bevestigd kan laten aan de trommel?
Het ratelen van de rotor kan dit komen door een versleten lager?
 
Ik heb even de magneetpomp eruit gehaald en op 220V aangesloten.
Hij ratelt dus de pomp zal dan wel niet meer goed zijn, ondanks dat hij wel draait.
Toch maar even een nieuwe bestellen dan.
 
Bij de lokale wit en bruingoed shop een nieuwe besteld voor E. 45,-.
Was nog onbekend wat ik zou krijgen.
Het werd een komplete unit met magneetpomp, filter, behuizing en leegloop slangetje.
Het is in ieder geval exact hetzelfde (fabrikant e.d.) wat er in zat en de wasautomaat pompt weer als een eh...... :D
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan