Welke kabel voor aan/uit OT aansluiten op 230V CV ketel?

Kan ik voor het toevoegen van een aan/uit OT kabel op mijn ketel een thermostaat kabel 2x0,8 mm gebruiken? Zoals op de foto?

D04DDCAD-9E71-43D8-80EB-E72535D23108.png
 
Daar wordt niet gereageerd op de vraag die ik nu stel. Het is ook een andere vraag. Is het verboden om meerdere topics aan te maken ofzo?
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Beetje context kan geen kwaad. Waarom moet je een nieuwe kabel hebben dan? Je hebt er al eentje liggen. Die 2x0,8 mag je niet gebruiken voor de 230V.
 
Ik heb een modulerende ketel met 2 draadjes N en L. Heb nu een slimme thermostaat aangeschaft maar die werkt op een aan/uit OT. Dus ik moet een extra draad vanuit de ketel naar m’n thermostaat maken om het werkend te maken. Vandaar de vraag
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik hoor het al... Ik laat het wel zoals het is. Heb iets aangeschaft zonder verstand van zaken te hebben. Alleen maar negatieve reacties. Heb sowieso totaal geen verstand van dit soort dingen maar leek me leuk om te leren. Nu niet meer.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Huh negatief? Het is gewoon zo.

Maar nu heb je er toch van geleerd? Alleen nu baal je dat je het niet eerder wist. Maarja, dat is onderdeel van onverwacht dingen leren.

Kijk, als je een thermostaat hebt die netjes de temperatuur terugkoppelt, kan de ketel zien hoe snel de temperatuur stijgt / daalt en daar keurig op in spelen door het gaspedaal meer of minder in te drukken. Zo'n aan/uit thermostaat zegt alleen maar 'aan' of 'uit' tegen de ketel, dus die doet niks anders dan het gas vol indrukken of geen gas geven. Als die thermostaat dan zegt 'aan' duurt het nog even voor het weer warmer wordt en als de thermostaat 'uit' zegt, dan gaat het eerst nog even verder met opwarmen. De temperatuur binnen gaat dan veel meer schommelen en dat is gewoon niet comfortabel. De mate waarin het schommelt hangt dan weer af van een aantal andere dingen, zoals aanvoertemperatuur, actuele warmtevraag (vermogen), geïnstalleerd radiatorvermogen, etc.

Of vergelijk het met met de ogen dicht op de snelweg rijden; gaspedaal los laten als de TomTom piept en gaspedaal indrukken als er achter je getoeterd wordt. Dat is een beetje het werkingsprincipe van de 'aan/uit' thermostaat.
 
De nadelen van aan/uit zijn in dat andere topic ook al besproken.

De beantwoorders hier zijn ook allemaal maar vrijwilligers die in hun vrije tijd jou van antwoorden op levensvragen voorzien. Een beetje geduld hebben mag dan wel.
 
Negatief in de zin dat een aan/uit ketel minder is. (Ook reacties op mijn andere topic) Bedankt voor je duidelijke uitleg. Ik snap het nu. Inderdaad jammer dat ik iets heb aangeschaft wat ik achteraf beter niet had kunnen doen maar dat geeft niet. Ik heb er van geleerd en nu kunnen ook andere mensen die van plan zijn een dergelijke aanschaf te doen zich inlezen. Nogmaals bedankt voor je reactie en uitleg. Weer wat geleerd (zo leert een meid van 27 die net haar eerste eigen plekje heeft nog eens wat)
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Vonken_trekker,

En dat waardeer ik ook. Ik heb ook geduld daar gaat het helemaal niet over. Ik stel een vraag en that’s it. Ik snap ook niet wat je bedoelt met ‘geduld hebben’. Ik vraag gewoon welke kabel ik nodig zal hebben
 
  • Like
Waarderingen: V.Johan
De laatste tijden komen dit soort vragen zoveel voor dat we er soms flauw van worden.
Iedereen koopt maar spul uit China en komt achteraf vragen stellen over het aansluiten en de werking.
Op zich niet zo verkeerd, dat mag, maar waarom wordt er niet van tevoren even nagedacht?
 
Een aan /uit kan best slim regelen, en mits ketel en afgifte goed afgesteld zijn gaat de ketel niet vol gas bij vraag en ook niet maximaal.

Een ketel modulerend heel netjes zelf en een modulerende thermostaat stuurt daar nog een beetje op bij.

Omgekeerd een modulerende thermostaat kan zeer slechte overweg met slecht ongeregelde installaties.

Dus om bij voorbaat een aan/uit af te branden.
 
  • Like
Waarderingen: Boertje125 en Marcn.88
Ik heb sinds een paar maanden ook een aan/uit zone regeling op mijn ketel, en dat
werkt vele malen beter als de standaard Nefit thermostaat met alle toeters en bellen.
Nu hebben we overal de juiste temperatuur.
 
De te realiseren besparing wordt ook altijd overschat. Ik zie een toename van mensen die zich helemaal blindstaren op de modulerende regeling, lage aanvoertemperatuur e.d. in de hoop een grote besparing te realiseren.

In de praktijk zijn de besparingen heel beperkt en al het gesleutel aan instellingen heeft vaak tot gevolg dat de installatie niet meer werkt zoals bedoeld. Ja, als je huis niet meer warm wordt, dan heb je inderdaad een besparing.

Als je een goed gedimensioneerde installatie hebt, die ingeregeld is, dan is de rest echt bijzaak. De installatie dan vanzelf met lage retourtemperaturen stoken. Ook met een aan/uit regeling.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via