Vogel in luchtafvoer afzuigkap

Hallo forumleden,
Vanochtend kwam ik beneden, en hoor ik (vermoedelijk) een vogel rondlopen in de koof van de afzuigkap…
Iemand tips om eraf te komen? Ik heb t niet per se op vogels dus de voorkeur heeft niet om de kap van binnenuit open te maken..

Alvast dank!
Jeroen
 
Als de buis verticaal omhoog loopt, kan de vogel er niet in die richting uit.
Wat voor kap staat er aan de buitenkant op de buis?
 
Hadden wij ook, na een paar dagen gekrabbel en getsjilp was de vogel overleden en daarna volgde een periode met vele maden die overal uit de ventilatie kwamen. Een schoorsteenveger gevraagd, maar ook die kon er niet bij zonder te slopen. Waarschijnlijk liggen de resten nog steeds ergens. Heb daarna dicht bij de uitvoer een prop kippengaas in de buis gestopt, zodat er in ieder geval niks meer verder dan dat punt kan komen. De vraag is hoeveel wil je afbreken om erbij te komen. Is de buis ergens door te zagen?
 
Als een vogel vanuit de leiding in de koof terecht kan komen, is je kanaal in ieder geval niet luchtdicht en zal de koof toch al open moeten.

Ik zou beginnen met het uitbouwen van de afzuigunit. Met een beet je geluk komt de vogel er dan vanzelf uit, deur open en probleem opgelost. Ik zou niet wachten totdat de vogel ergens doodgaat, dat geeft vaak veel meer zooi.
 
Als je de afzuigunit demonteert uit de koof, kan de vogel er zo uit. Ook als de vogel onverhoopt in het verticale deel van het kanaal zit.
 
Aan de buitenkant de kap eraf. (alle beetjes helpen)
Afzuigkap aanzetten, met een beetje geluk helpt dat.
Het kan best dat de vogel er nog wel in en uit kan en een mooie plek voor een nest gevonden heeft.

Mocht de vogel niet meer leven dan met een (sterke) stofzuiger met slang vanaf buiten erin.
 
Afzuigkap aanzetten is een heel slecht idee. Als de vogel toevallig op de ventilator staat wordt deze gehakseld. Dat heb je pas echt rotzooi en kun je de hele afzuigkap uit elkaar halen om schoon te maken.
 
Beetje veel fantasie, kijk maar hoe de meeste ventilatoren eruit zien.
Daarnaast kan de vogel niet aan de aanzuigende kant zitten.

Zoveel fantasie is er echt niet nodig hoor. Als de vogel in het verticale leidingdeel boven de afzuigkap zit, dan kan hij niet omhoog. Er zijn zat afzuigkappen waar een centrifugaal ventilator in zit, waard e vogel dan dus rechtsreeks op de waaier valt. De vogel wordt echt niet weggeblazen, maar gehakseld.

Zal niet de eerste keer zijn, met badkamerventilators gebeurd het ook wel.
 
Bij mij zat hij ook in een badkamerventilator (een jonge merel), maar ik kan vertellen dat die dingen bij lange na niet krachtig genoeg zijn om een vogel te hakselen. Het is geen grasmaaier of keukenmachine.... Een paar veren die klem raken zorgen ervoor dat de ventilator onmiddellijk blokkeert. Een afzuigkap is wat groter, maar ik verwacht dat die ook vrij snel klem zal draaien. De vogel zal het desalniettemin waarschijnlijk niet overleven.
 
Uit ervaring weet ik dat vogels wel degelijk gehakseld kunnen worden in een badkamerventilator. In een afzuigkap hangt het een beetje van de constructie af, maar de kans is meer dan reëel dat de vogel in ieder geval voor een deel wordt gehakseld.
 

Gerelateerde klussen

Reacties
3
Weergaven
9K
Reacties
7
Weergaven
558
Reacties
3
Weergaven
1K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via