Steeds bijvullen verwarming

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo iedereen!
Vorig jaar juni hebben wij onze nieuwe woning betrokken. Het is een jaren 30 woning, vroeger 2 onder 1kap, nu 1 woning. Er is toen direct een nieuwe ketel geplaatst. Een nefit ecomline hr classic. De vorige bewoners stookten voornamelijk houtkachel, wij helemaal niet. Toen de jaarafrekening kwam zijn we erg geschrokken..we hadden het voorschot al omhoog gedaan uit voorzorg, maar dit hadden we niet voorzien. Tijdens de stookperiode is het gasverbruik erg hoog. En wat verder opvallend was dat we steeds water moesten bijvullen. Nu dachten we aan een lek maar de afgelopen zomer hoefden we nooit water bij te vullen. Dan stook je wel niet maar dan zou het water toch ook weg moeten lopen? Kan het expansievat te klein zijn?
 
Ik denk eerder dat het expansievat kapot is. Het water wat je bijvult komt dan in het expansievat terecht. Haal hem eraf en controleer het gewicht. Zit er veel water in, dan vervangen. Schommelt je druk veel als je stookt? Dat is ook een indicatie dat het vat stuk is.
 
In de eerste instantie komt het water wel in het kapotte expansievat terecht maar die zit al heel snel vol hoor.

Doordat het expansievat stuk is loopt de druk in je cv systeem op en via het overstortventiel wordt dan water geloost zodat de druk zakt. Daarom moet je steeds bijvullen.

(als inderdaad het expansievat stuk is)
 
Is het expansievat gelijk vervangen met het toestel?


Zoja dan is de kans groot dat die te klein is.

Is het overstort veiligheidsventiel gecontroleerd of die soms lekte?
 
Alvast bedankt voor het reageren allen! Ik zal het expansievat es onderzoeken. Hij zit op een onhandige plek, achter een aftimmering..
Zijn er ook richtlijnen voor de plaatsing van het expansievat? Deze zat hier al toen we het huis kochten. De ketel hangt op de begane grond, bij de badkamer en het vat op de bovenverdieping. Het lijkt mij logischer dat ze bijelkaar hangen, of is dat niet de bedoeling?
En hoe weet je welke afmeting expansievat je het beste kunt nemen, mocht hij moeten worden vervangen?
 
Expansievat moet meestal in de retour zo dicht mogelijk bij de ketel. Echter soms moet hij in de aavoer of op een speciale aansluiting in de ketel. Hiervoor moet u de installatiehandleiding raadplegen.

Als u het vat vervangen gaat, een vat met dezelfde inhoud weer monteren, dus als er een 18L opzit ook een 18L terug hangen. Als u het niet zeker weet en het is een gewoon woonhuis, zou ik een 25L toepassen.
 
Expansievat moet op het nulpunt van de installatie komen.

Het is geen voorschrift om hem dicht bij het toestel te plaatsen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via