(spant)balken verwijderen

Goedemiddag!
Alvast excuses wanneer ik niet de juiste termen gebruik. Hopelijk zijn mijn foto's duidelijk. :-)
In een oud jaren 20 huis heb ik de vliering verwijderd. Nu lijken er enkele (spant)balken alleen dienst gedaan te hebben tbv de vliering. (zie bijgevoegde foto's)
Kan iemand mij vertellen of ik deze veilig kan verwijderen? In de voorkamer is het er 1, in de achterkamer gaat het om twee stuks. In de achterkamer ligt het spantbeen met de muurplaat op deze spantbalken.
Ik hoop dat jullie er zo wat van kunnen maken. Gaarne bereid meer info te geven!

Alvast dank voor de moeite!

Groet, Thomas.

achterkamer 2.jpg achterkamer 3.jpg achterkamer.png dakvorm.png voorkamer.png
 
Goedemorgen Rola,

Hartelijk dank voor je reactie! Ik heb de originele bouwtekening bijgevoegd. Helpt dat? Op foto 2 de voorkamer gaat het om 2 stuks van de 4 die ik weg wil halen. Dit is op de plekken waar geen spantbeen aan de spantbalk vastzit ( ik zie ook de term trekplaten voorbij komen) . In die kamer ligt de muurplaat aan 1 kant op deze spantbalken. Toch kunnen ze weg?

Hartelijke dank! Thomas.

bouwtekening.png
 
De spanten hebben twee schuine delen en een balk ertussen (in paars). De balken waar je weg op hebt gezet, hebben niet die schuine delen, en maken dus geen onderdeel uit van een spant. Daarom kunnen ze zonder problemen weg. De horizontale balken in de spanten moeten uiteraard blijven.

achterkamer.png
 
Hi IJkenhout!
Dank voor de snelle reactie! Die balken zijn er in deze kamer dus ook niet om het stukje dak (De muurplaat ligt er op) te dragen?
Groet! Thomas.
 
heb je een oude bouwtekening van de kap opgezocht in het gemeente archief?
of kan je een schets produceren waar die foto gemaakt is.
dit is geen standaard kap meer een kruiding tussen twee dakvlakken.
 
Hi Boertje,

Ook weer hartelijk dank voor je reactie!!
De eerder bijgevoegde tekening is alles wat in het gemeentearchief te vinden was.Het is idd een bijzondere kap. Ik heb een schets proberen te maken. Een kind van 6 had het wss beter gedaan. Ook een foto van de achtergevel wat hopelijk wat meer duidelijkheid geeft. Het gaat om de kamer boven de schuine kap.

Groet! Thomas.

IMG_0732.jpg IMG_0733.jpg IMG_0734.jpg IMG_0735.jpg IMG_0736.jpg
 
blijft die kraaldelen kan je wel weghalen denk ik die worden in zijn algemeenheid niet constructief gebruikt
wat daar boven zit lijkt mij wel constructief
 
Het lijkt er op, dat het stukje dak van 40 cm op die balken ligt.
Loopt er ook geen dwarsbalk over de balken, want ook lijkt het spant er op te steunen.
Ik zou ze in ieder geval niet zo maar weghalen, zonder eerst een bouwkundige er bij te halen.
 
De info dat er een plat dak naast zit, waar de balken naar toe lopen hadden we eerst niet. Die schets van je geeft het al aan: die balken zijn dragend voor het platte dak. Kunnen dus niet weg. Goed van je dat je hebt doorgevraagd :prima:

Een constructeur kan hiervoor een andere oplossing bedenken. Je hebt de berekening van hem ook nodig voor de bouwvergunning.
 
Ik heb inmiddels contact gezocht met een bouwkundige in de buurt. Ik dank jullie allen heel hartelijk voor het meedenken! Word ontzettend gewaardeerd!!
Hartelijke groet! Thomas.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via