Op de getoonde foto's staat inderdaad een USB-C stekkertje afgebeeld. Wanneer een dergelijke stekker voor het met hoge snelheid opladen van (bijv.) een tablet wordt gebruikt, loopt er heel veel stroom door zo'n snoertje. Zit er dan een slechte verbinding tussen kabel en stekkertje, dan krijg je dit soort effecten. Ligt naar mijn mening 100% aan de kwaliteit van het kabeltje, maar ook bij originele (merk) kabels kan het voorkomen dat er een slecht exemplaar tussen zit.
Er worden bijv. kabels verkocht, waarvoor beweerd wordt, dat ze (bij daarvoor geschikte adapter) met (maximaal) 100 Watt kunnen opladen. Dat is bij de standaard spanning van 5 V van USB maar liefst 20 A door zo'n dun kabeltje... Dat kan best wel heet worden!
Dit heeft echter niets te maken met het vonkje dat te zien is, wanneer een adapter in een stopcontact gestoken wordt. Dat heeft te maken met het principe van die adapter: er moet een condensator in die adapter opgeladen worden, dat kost even een erg hoge stroom, soms extreem hoog, afhankelijk van het ontwerp van de adapter.
Ook het krijgen van kortsluiting in keukenapparatuur staat volledig los van deze verschijnselen. Je hebt waarschijnlijk gewoon pech dat er een aantal apparaten kapot gaan binnen korte tijd.