Op volle toeren (centrifugeren)

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb aardig wat topics gelezen over wasmachines die niet centrifugeren en koolborstels die vervangen moeten worden.

Het punt is dat mijn wasmachine soms wel kan centrifugeren, maar het merendeel van de tijd niet op toeren komt. De was komt er dus kleddernat uit, omdat de trommel te rustig ronddraait.

-De pomp werkt goed. Ook wanneer het water goed is afgepompt wil de machine niet op vol toerental centrifugeren.

-Er zijn geen knopjes ingedrukt die het toerental laag houden.

-Ik heb een aantal kookwassen gedaan om de slangen te reinigen.

-Ik kom er niet achter waarom hij het soms wel doet en soms niet. Het probleem is ontstaan nadat hij op zijn kant heeft gestaan om een ander probleem uit de wereld te helpen namelijk een verstopt stukje plastic bij het verwarmingselement.

Is dit ook een probleem met de koolborstels of iets anders? Ik heb ook iets gelezen over dunne slangetjes bij de nivaeuregelaar, maar ik krijg de achterkant van mijn Zanussi er niet af dus kan er niet goed bij.
De overige slangen heb ik er af gehaald en hebben niks bijzonders opgeleverd.

Iemand ideeën om dit op te lossen?

Mijn wasmachine is een Zanussi FLS1074
Type P6516344
Prod no. 91477653600
 
De'twee slangetjes' naar boven heb ik nu ook doorgeblazen.

En ik ben er ondertussen achter dat de koolborstels elk 2 cm zijn. Is dit voldoende of kan dit de oorzaak zijn van het probleem?
 
Als minimum wordt zo'n 15 mm aangehouden, het komt soms voor dat het veertje achter de koolborstel te heet is geweest, de spanning wordt dan minder.
Dat kan resulteren in te weinig druk van de koolborstel(s) op de collector, controleer de veertjes even.
 
De veertjes heb ik ook gecontroleerd.
Het lijkt het er vrij sterk op dat het een elektronicaprobleem is.

Het aparte is dat indien de trommel leeg is, de machine meestal wél centrifugeert.
Ik blijf er nog even mee klooien.
 
Wat voor een was heb je er op dat moment in zitten.

als de trommel in onbalans is gaat hij ook niet centrifugeren maar blijft op lage toeren draaien, probeerd een paar keer de was te verdelen en zegt dan dat hij klaar is zonder dat er gecentrifureerd is.
 
Om het topic nog even aan te vullen:
Ik heb nu de gewoonte om na het wassen het wasgoed op te splitsen in twee delen en die los te centrifugeren. Dan gaat het wel.

Het kan dan inderdaad iets zijn met onbalans. Op zich is het een prima manier, maar gaat bij iemand nu een belletje rinkelen voor een permanente oplossing?
 
Dat is toch vreemd, minder wasgoed betekent over het algemeen meer onbalans dus de machine zou dan ook niet moeten centrifugeren.
Ik blijf de koolborstels verdenken hoewel er sprake zou kunnen zijn van een slecht functionerende afvoerpomp of verstopt filter.
 
Ik denk eerder in de richting van de onbalans die mischien wat gevoelig
is, de motor gaat dan in dat geval een heel deel in toeren omlaag, dus als ie max 1400tpm is kan het goed zijn dat ie door een meting van onbalans terugvalt naar 700tpm.

de luxere machines van bijvoorbeeld AEG en miele werken soms met
een motor zonder koolborstels (ben de naam ff kwijt) maar het voordeel is dat die door de electronica per toer te regelen zijn, dus als zo'n machine bij 1400 tpm onbalans meet, kan ie zakken naar bv 1375tpm waardoor hij wel zo hard mogelijk blijft draaien, onbalans is meestal bij een bepaald aantal tpm en kan bij een paar toeren meer of minder bijna weg zijn.

nogmaals het kan wel zijn dat ie om een of andere reden mischien té snel in toeren gaat zakken, hoe oud is de machine?

Groeten Rolf
 
Het gewicht van de was wat erin gaat is ongeveer 3kg, nat werd dat 6.5kg.

Ik heb verder gekeken of het water met een behoorlijke kracht uit de slang komt bij het afpompen en dat lijkt me prima.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan