Ondersteuning houten terrastegels?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil de 50x50 cm houten terrastegels op balken leggen.
Zelf had ik gedacht op 7x7 balken.
Maar nu werd ik geadviseerd om hiervoor 4,5x7 houten regels te gebruiken, die veel voordeliger zijn.
Dat is wel zo, maar is de draagkracht even goed?
Kan iemand mij daarin adviseren?
 
Ik heb al heel wat huiswerk gedaan: de onderlinge afstand zal steeds 40 cm bedragen, ondergrond: stoeptegels gelegd in zand, die tesamen iets aflopen; er staat nooit water op dit terras = ondergrond. De regels zullen geplaatst worden op 2 cm dikke tegels, het geheel zal waterpas gelegd worden. Gaten zullen voorgeboord worden en rvs schroeven gebruikt worden. Bij het kopen van het hout zal ik letten op de kwaliteit en dat de latten recht zijn. Nu dat ik jouw advies heb gekregen, denk ik dat ik klaar ben om de klus uit te voeren!!
 
Rvs-schroeven kan, maar je hebt kans dat ze afbreken in hardhout (altijd voorboren). Een goed alternatief zijn zgn. ge-bi-chromatiseerde schroeven: veel sterker en net zo duurzaam is mijn ervaring hier aan de zeekust.
 
Let er wel op dat de houten terrastegels sterk genoeg zijn... de meeste tegels hebben in het midden ook een voetje en zijn bedoelt om volledig op de grond te rusten. dus ook in het midden.

wanneer je ze dan om de 50 cm gaat dragen i.p.v om de 25 cm ga je zeker problemen krijgen. (dit is natuurlijk volledig afhankelijk van de dikte en de stevigheid van de houten tegels.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
10
Weergaven
11K
Reacties
6
Weergaven
11K
  • Gesloten
Reacties
4
Weergaven
5K
Reacties
10
Weergaven
19K
Reacties
6
Weergaven
218

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via