Nefit cv slaat niet aan, code 0-Y

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een probleem, krijg code 0-Y.
ik heb naar aanleiding van enkele onderwerpen op dit forum de sensoren vervangen, na het vervangen van 1 sensor startte de cv netjes op en de cv deed het weer.
toen ik thuis kwam kreeg ik wederom de code 0-Y, waarna ik de overige 2 sensoren heb vervangen, hierna deed de cv het weer goed.
nu kom ik net thuis en de cv staat weer op code 0-Y.

de 3-wegklep doet het naar mijn mening goed, hij loopt soepel.

wie weet wat dit kan zijn??????
 
Als het goed is heb je de thermostaat op 3 en 4 op de ketel aangesloten.
De pomp stand op de UBA staat op 1 (nadraaitijd vlg automaat)
en niet op 2 (continu)
Er is geen buitenvoeler aangesloten op 7 en 8.
Indien er wel een buitenvoeler is aangesloten klopt dit ketelgedrag wel. hij ziet dan namelijk dat de ketel temperatuur die hij meet te hoog is voor wat hij berekend heeft en hij wacht tot dit gedaald is om te gaan branden.
In deze situatie laat hij de pomp draaien.
hoop dat je er wat aan hebt.
Anders hoor ik je nog
 
Hoi obelix2

alles is zoals jij hebt geschreven. niks aangesloten op 7 en8(draden zitten er wel maar zijn niet doorverbonden)

ik denk dat het niet in de sensoren zit die ik heb vervangen, omdat het probleem na het vervangen zich nog voordoet.
kan het ook aan de sensor(tapsensor) liggen die in de boiler zit????? de cv geeft een melding dat de temp. te warm is
 
Bij een lekkende kraan (paar druppeltjes per minuut ) is het al voldoende om de ketel iedere keer weer op OY te krijgen.

De ketel komt dan niet binnen de gestelde tijd van de opwarming van warmwater af om om te kunnen schakelen naar de CV en op te starten en moet dan al weer warm water gaan op warmen.

Dit is een redelijk veel voorkomende klacht, zet in geval van twijfel de inlaat combinatie dicht onder de ketel dan kan er geen water meer weglopen uit de boiler.

Als dan de ketel weer goed werkt is de lekkage een mogelijkheid.

Vr GR en succes ermee
 
Ik heb een nefit ecomline met boiler. Had vorige winter ook steeds 0-Y. Omdat dit behalve op een lekkende kraan, op een sensor duidt ben ik aan het doormeten gegaan. De eerste 2 keer waren alle sensors zoals aangegeven in de specificatie. Pas bij de 3e keer meten was de boilersensor in de Meg-ohm range. Voor 20 euri zo'n dingetje laten komen en geinstalleerd. Sindsdien werkt de verwarming weer zoals het hoort.
Suc6.
 
Deze ochtend de tap of boilersensor in mijn hrc22 ecomline vervangen
wel als laatste (binnenwerk 3 wegklep, aanvoer sensor)(volgens geleerde waren hier bijna nooit problemen mee)
en voilla weg storing 0y heerlijk weer een werkende cv installatie.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan