Max aantal bochten pvc

Goedemiddag, ditmaal even een elektravraag. Ik moet een hoop elektra aansluiten en meerdere groepen.

Op bijgevoegde foto zie je één aparte groep met 3 centraaldozen welke vervolgens aan de zijkant doorgelust worden naar in totaal 3 stopcontacten. Nadeel is op deze manier dat ik straks 3 extra centraaldozen heb in het plafond, dus enkel estetisch. Toen bedacht ik mij, ook met name voor de krachtstroom later, dat ik het ook anders kan doen. Lang verhaal kort, zal bij zowel 16mm buis met 3x 2,5mm draad en 3 bochten en bij 19mm buis met 5x 2,5 draad en 3 bochten er geen probleem ontstaan met draden trekken?

Ik lees via google wel één en ander, maar voorkeur lijkt max 2 bochten te zijn. Echter heb ik geen idee hoe nauw dat steekt.

Max lengte per buis zal circa 10 meter zijn.

Het liefste laat ik alles zoveel mogelijk via het plafond lopen zodat er niet onnodig veel elektra over de wand loopt of allerlei lasdozen in het plafond. Dus één centraaldoos in voorzetwand waar vandaan ik meerdere pvc buizen naar het plafond laat lopen.



20250306_144432.jpg
 
Oke bedankt. Zou de krachtstroom 16 ampere stopcontacten ook onderling doorgelusd kunnen worden? Heel misschien is dat ook nog een optie dacht ik zo... Ik wil er sowieso 2 per lange wand. Anders moet ik 2 pvc buizen onder elkaar laten lopen als opbouw tegen de muur.
 
je kunt de wcd's onderling aan elkaar doorlussen, er zijn telkens 6 aansluitingen per wcd beschikbaar.
Dus aarde fase nul erin en er weer uit door naar de volgende
 
Wij weten nog niet wat je bedoeling hiervan is natuurlijk, maar je moet daarbij natuurlijk wel de (totale) belasting in acht nemen en houden.

Krachtstroom groepen (in een huishouden) worden vaak dedicated aangelegd, voor in et algemeen grootverbruikers (kookplaten, ovens, warmtepompen etc.) en dan kun je niet zomaar meerdere van deze apparaten parallel aansluiten natuurlijk, althans niet tegelijk gebruiken.
 
sorry niet goed gelezen, dacht dat het om gewone 230v wcd's ging.
je zou ook meerdere kracht wcd's kunnen plaatsen op 1 groep maar dan zullen de aftakkingen gemaakt moeten worden in lasdozen, houd tevens rekening met de maximale belasting van de wcd (16 of 32A) en de gelijktigdigheid van het gebruik van meerdere apparaten.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via