Marmeren tegels heel verwijderen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste mensen,

Wij gaan over een half jaar beginnen met de verbouwing van mijn ouderlijk huis. Dit is een boerderij uit 1897 die mijn overgrootvader destijds heeft gebouwd, en alles heeft daarmee voor mij veel emotionele waarde. Ik wil de keuzes die we in de verbouwing maken daarom goed overwegen.

Één van de dingen waar ik mee zit is de marmeren tegelvloer in de hal. Deze is - als ik mijn vader moet geloven - ongeveer 60 jr geleden gelegd (in het beton geloof ik). Nu willen we in deze hal (en de keuken, bijkeuken) een nieuwe vloer storten incl vloerverwarming. Hij moet er dus uit (m'n vader verklaart me al voor gek). Ik vind die vloer erg mooi en ik vind het daarom zonde om hier zomaar de hamer in te zetten. Hieronder wat foto's. Is er een manier denkbaar dat ik deze heelhuids eruit ga krijgen?

117316_WP_20150314_007_1.jpg

117316_IMG_1724_1.jpg

117316_IMG_1725_1.jpg
 
Als de vloer toentertijd goed gelegd is, en hij ligt nu nog steeds vast, zul je weinig kans hebben om de tegels er heel uit te krijgen.
Alhoewel marmer bijna niet verslijt, is het toch een zachte. broze kalksteen soort.
Vroeger werden natuursteen vloeren ook nog wel in de kalkspecie in gemetseld.
Maar ook in gewone vrij droge zand cement specie.

Als de tegels in de kalkspecie zijn gelegd, heb je een hele kleine kans, dat de meeste tegels er heel uit komen.
Dat kun je testen door de specie waarin de tegels gelegd zijn wat weg te krabben onder de tegels.
Gaat dit heel gemakkelijk, heb je een kleine kans.
Is de specie vrij hard, dan kun je het vergeten.
 
Hoi Peter,

Bedankt voor je reactie. Ik ga het proberen. Zoals je ziet zou ik wel via de bak van de deurmat "onder" de tegel kunnen komen. Misschien een dom idee, maar bestaat er een kans dat in die tijd het beton op het zand werd gestort, waardoor ik nu vanaf onderen iets kan bereiken (bijv tegel+beton verwijderen, afhankelijk van hoe dik de betonlaag is)?
 
Als je het gaat proberen, dan moet je eerst de voegen tussen de tegels verwijderen.
Anders springen er stukken van de tegels af, en heb je er niets meer aan.
Het zou goed kunnen, dat de vloer direct op het zand ligt, maar dat zie je snel genoeg.

Ik heb weinig hoop, dat de tegels er heel uit komen.
Maar niet geschoten, is altijd mis. :wink:
 
Ik zat ook te denken aan het in stukken zagen van de complete vloer op de voegen. Daarna kan je een plak van de onderkant afhalen (door voorzichtig hakken of ook zagen). Is wel heel veel werk met nog steeds kans op breuk.

Alternatief is een mozaiek maken van de oude vloer ;)
 
Ik heb gemerkt dat ik de specie erg makkelijk weg kan krabbelen, het brokkelt erg makkelijk af. Ik ben er inmiddels wel over uit dat deze vloer eruit moet, dus ik kan het allicht proberen. De voegen zijn erg smal (~1 mm) en de tegels zijn zo'n 2cm hoog, hoe zou ik dit door kunnen zagen?

Mozaiekvloertje kan ook mooi zijn, IJkenhout :-)

Mvg,

Hans.
 
Probeer met een stanleymesje de voeg eruit te krabben, pas op voor uitschieten van het mesje.
De haakmesjes zijn daar geschikt voor.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
10
Weergaven
756
  • Gesloten
Reacties
4
Weergaven
2K
  • Gesloten
Reacties
4
Weergaven
5K
  • Gesloten
  • Nico 007
  • Vloeren
  • 7
  • 15K
Reacties
7
Weergaven
15K
Vloeren
Nico 007

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via