Lege doos in muur vinden

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hoi

In mijn badkamer heb ik ergens een lege doos die is aangesloten op de centraaldoos van de badkamer.

Er zitten echter tegels overheen dus ik kan niet in het wilde weg proefgaatjes boren (en die later vullen).

Ik heb geprobeerd om met een leidingzoeker een holte te vinden.

Ook heb ik een draad in de leiding gestoken met spanning erop en daarmee met de leidingzoeker geprobeerd de spanning te lokaliseren.

De zoeker slaat behoorlijk uit, alleen niet zodanig dat ik de doos kan vinden. In de voegen heb ik al redelijk wat proefgaatjes geboord, maar niet gevonden.


Zelf dacht ik dat ik wellicht de muur kan laten condenseren (het is immers een badkamer), als ik dan iets had wat warmte afgaf wat ik in de leiding kan schuiven wat verwarmt, dan lost de condens op, daar waar de leiding loopt. Ik heb alleen geen idee hoe ik dat praktisch uit kan voeren...


Iemand nog tips en trucs?
Bedankt!
 
Hoi

Is een wapeningsdetector hetzelfde als een stud sensor?

Die lijkt namelijk niet heel betrouwbaar, gaat op van alles af.

De muur zelf is van jaren 20/30 ytong, hele korrelige blokken. En klinkt overal hol...

Nog andere ideeën?

Bedankt
 
Als de buis redelijk recht is en niet te lang zou je misschien een slangetje er in kunnen voeren. Warme lucht door die slang. Trechtertje op de slang en met een fhon kijken of je er lucht in-en kan krijgen.
Let op dat de fhon zijn warmte kwijt kan. Mal idee maar je weet maar nooit.

Als je de douche ruimte kan afkoelen, een nacht een raampje open, zou je met binnenlucht, dus blazen met een fhon zonder verwarmingselement voldoende verschil in temperatuur kunnen krijgen. Wel condens maken.
 
Stalen trekveer of een stuk VD erin en daar een leidingtracer op zetten. Met een beetje mazzel (afhankelijk van de diepte en van de gevoeligheid van de tracer) kun je dan in de wand de hele leiding van boven naar beneden volgen.
 
Slangetje en perslucht zou misschien ook lukken. Verschil in temperatuur is belangrijk.
Condens kan zich snel aftekenen. Meer geschreven kijk naar de spiegel in de douche. Vaak van boven schoon onder beslagen.
 
Met een infrarood camera kun je door warmteverschillen
dingen zien die je normaal niet kunt zien.
Misschien kun je er ergens een lenen of huren.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via