Lage temperatuur en ketelsteen?

Klopt het dat de kans op schade door ketelsteen groter is als je de verwarmingsaanvoertemperatuur lager instelt dan 70 ℃?
 
Bedoel je kalkaanslag?
De aanslag van kalk is in ketels gering.
Het cv-water in het de installatie wordt alleen ververst bij reparaties.
Bij het regelmatig verversen van het water en bij hoge temp zal er kalkaanslag kunnen ontstaan.
 
De monteur zei dat er bij lage temperaturen een bacterie gaat groeien die de leidingen en de CV-ketel aantast omdat er geen vuilafscheider aanwezig is.

Eerst dacht ik dat hij het over legionella had, maar dat bedoelde hij niet.

Ik heb zelf mijn Remeha Avanta van 75 naar 60 gezet, maar als hij daardoor eerder versleten is, dan zal ik 'm op 70 zetten.
 
Ik heb zelf mijn Remeha Avanta van 75 naar 60 gezet, maar als hij daardoor eerder versleten is, dan zal ik 'm op 70 zetten.

Los van ketelsteen (vreemd verhaal), voor het rendement van het toestel is het belangrijk dat de watertemp. zo laag mogelijk is. Deze toestellen zijn er voor gemaakt om met lage temp. te kunnen werken.

Het rendement vliegt omhoog naarmate de aanvoertemp. lager wordt.
Hoe lager de rookgastemperatuur, hoe hoger het rendement.

Rendement_CV-ketel_vs_temperatuur Joost de Men.jpg
 
Laatst bewerkt:
Nou nog even opzoeken tot welke temperatuur bacteriën hun draai kunnen vinden.
 
ik heb het wel is gezien bij ltv systemen, maximale aanvoertemperatuur was 30 graden.
in deze installatie was t water net een soort slijm, maar nog nooit meegemaakt in installaties waar de temperatuur boven de 30 graden komt
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan