Kortsluiting mogelijk als timer uit staat

Ik heb al een tijdje last van random kortsluiting, telkens dezelfde groep die van de woonkamer en garage naar buiten loopt. Elke keer de aardlekschakelaar, als ik hem dan aan doen, dan doet ie het soms weer, maar soms ook niet, dan moet ik eerst die groep uit doen. Na een tijdje kan ik de groep weer aandoen en dan doet hij het weer. Al een keer een electricien laten komen, maar doen deed hij het weer en kon hij niets doen. Grapje kostte me 300€. Hij zei dat ik eerst moest achterhalen wat de oorzaak was.

Ik ben tot de conclusie gekomen dat de kortsluiting elke keer komt als ik buiten met de tuinslang bezig ben of als het hard geregend heeft, dus waarschijnlijk zit daar het probleem. Gisteren weer telkens kortsluiting gehad en uiteindelijk een stekker eruit gehaald in de schuur waar de buitenverlichting op zit aangesloten en toen was het opgelost. Elke keer als ik de stekker erin deed kreeg ik kortsluiting. Dat moest de oorzaak zijn dacht ik en ik wil een nieuwe kabel laten trekken, alleen bedenk ik me dat ik eerder telkens kortsluiting overdag kreeg, en de stekker van de buitenverlichting zit in een timer die overdag uitstaat.

Kan die kabel nog steeds kortsluiting geven als de timer uitstaat en de lampen het niet doen?

Ik wou dit testen en ben als een gek met de tuinslang bezig geweest om te proberen de kortsluiting op te wekken (met buitenverlichting aan), heel even kreeg ik kortsluiting alleen toen ik de aardlekschakelaar aandeed deed ie het gelijk weer. Inmiddels heb ik zoveel water gebruikt maar lukt het voorlopig niet om de kortsluiting op te wekken.

Ik ben benieuwd of het toch die kabel is van de buitenverlichting is, ondanks dat ik eerdere malen kortsluiting kreeg overdag toen de timer uitstond.
 
Ja. De doorsnee tijdschakelaar schakelt maar enkelpolig, afhankelijk van hoe je hem in de contactdoos steekt wordt wellicht niet eens de fase geschakeld. Iets wat hier op is aangesloten kan zeker nog een aardfout veroorzaken zelfs als de tijdschakelaar is uitgeschakeld.
 
  • Like
Waarderingen: cerielo
Leek mij ook, als je voor 300 eu een specialist inhuurt, mag je wel wat meer verachten dan: "u moet eerst zelf de oorzaak zien te vinden". Daar heb je hem toch juist voor ingehuurd? Of zei hij: "ga maar eens rondvragen op een vrijwilligersforum? :super:
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via