Knipperende buitenlamp die niet is ingeschakeld

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb buitenverlichting die aangaat met een tijdklokje.
Nu is al verschillende malen de aardlek eruit geklapt en heb ik het vermoeden dat het in de buitenverlichting zit.

Nu zag vanavond tijdens hevige regenval dat er één van de buitenlampen stond te knipperen op een moment dat de tijdschakelaar nog niet was ingeschakeld.

Heeft iemand enig idee wat er aan de hand kan zijn, ik heb gelijk de tijdschakelaar ertussenuit gehaald. Deze heb ik open gemaakt om te zien of deze soms vochtig was aan de binnenkant dit was niet het geval.
 
Vermoedelijk schakelt je tijdschakelaar de nul i.p.v. dubbelpolig of de fase.
Als de lamp uitstaat en er lekt een spanning weg via de nul naar aarde kan de lamp gaan branden.
Vooral spaarlampen willen wel gaan knipperen, gloeilampen doen dit niet omdat de stroom te hoog moet worden.

Tijdschakelaars horen binnen en niet buiten.
 
Graag een duidelijke beschrijving van de situatie.

Wat zit waar, zit die tijdklok binnen of buiten in een stopcontact, en hoe zit de buitenverlichting aangesloten.

We kunnen echt via de PC niet in je installatie en in de tuin kijken om te zien hoe een en ander zit!

Eventueel een schetsje plaatsen.
 
Wat ik wel vaker tegen kom is dat de armaturen gebruikt worden door mieren.
Deze bouwen nesten in de paaltjes waar ook de kroonsteen aansluiting zit.
Het zand word vochtig en daar is de aardlekfout.
De stroom kan heel gering zijn en dan gaan spaarlampjes knipperen zonder dat de aardlek eruit vliegt.
 
Ik heb ook sterk het vermoeden dat het vocht is.
Er is ook extreem veel water gevallen, echter de niet ingeschakelde tijdklok vind ik erg vreemd. Ik heb hem er nu tussenuit gehaald en brandt de verlichting zoals altijd.
Alleen morgenochtend de stekker uittrekken.
 
U had het knipperen simpel kunnen oplossen door de stekker om te draaien. Of daar mee het uitspringen van de aarlek ook verdwijnt is maar de vraag, maar ook dat kan.
 
Ik heb dat truukje van het omdraaien der stekker al eens vaker gelezen hier.
En ik ga er meteen vanuit dat het klopt maar ik ben inmiddels ook wel erg benieuwd naar het waarom.
 
Dan moet je even zoeken want dat heb ik al eens geschreven.
In dit geval brandt het vanwege lekkage naar aarde.

Het flikkeren van TL verlichting komt door capacitieve koppelingen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via