HWA verstopt,oorzaak breuk in regenpijp bij sifon.

Na een heftige regenbui vorige week liep de dakgoot via de huismuur leeg.
Met een draai spiraal gekeken waar de verstopping zat, dat was net onder de grond.
De boel uitgegraven, toen bleek er een breuk in het sifon te zijn net onder de 8cm dikke regenpijp, waarschijnlijk door verzakking van de aarde.
De verstopping hebben we leeg kunnen halen zowel uit de regenbuis als in uit de sifon en alles is schoongespoten.
Hoe kunnen we de buizen nu op een gemakkelijke manier weer met elkaar verbinden?????
Zou je dat misschien met een soort rubber slang kunnen doen ,als daar aan te komen is ??
Hartelijk dank voor uw meedenken,
Tiny

HWAa.jpg HWAc.jpg HWAd.jpg
 
Alle gebroken bochten vervangen door nieuwe.... Waarschijnlijk zul je hiervoor een deel van de regenpijp moeten demonteren.
 
Ik snap de vraag niet zo goed, als je het goed vrij hebt rondom, kun je toch de kapotte delen vervangen? Mochten er eventueel delen vastgelijmd zitten kun je deze heet stoken met een dhz fohn, dan laat de lijm los. Wel even goed op de aansluitingen letten anders kun je net als ik nog een keer terug naar de bouwmarkt net als ik vorig jaar:cool:
 
Als je dit nog nooit gedaan hebt staan er op internet genoeg handleidingen over pvc buizen lijmen. Gereedschap heb je nauwelijks nodig; handzaag, schuurpapier, pvc-lijm. Meet de diameter nauwkeurig , maak een tekening van wat je wil maken voor je naar de bouwmarkt gaat; als je nooit met moffen etc hebt gewerkt kun je anders 3 keer terug..... En: pas alles droog voordat je gaat lijmen, anders past het laatste stuk wellicht niet en heb je alsnog extra hulpstukken nodig.
 
Als je droog (dus zonder lijm) gaat passen, zet dan altijd even een doorlopend streepje op beide delen. Als je ze dan uit elkaar haalt, insmeert met lijm en weer in elkaar plaatst, weet je nog hoe de bochten horen te zitten (want dan moet het streepje weer doorlopen).

PVC lijm hecht zeer snel. Dus inlijven, in elkaar duwen en niet meer aankomen. Niet nadien nog gaan verdraaien. Alles goed in elkaar duwen, tot aan de aanslag.
 
we hebben dit inderdaad nooit gedaan.
de syfon zat wel gelijmd aan de regenpijp.
door verzakking is hij kapot getrokken en nu zit er ongeveer 1cm speling horizontaal en 3 cm verticaal.
 
Ik zou de sifon er tussen uit halen.
Sifon is vaak niet nodig, tenzij er door de regenpijp rioollucht is te ruiken.
Sifon in regenwaterafvoer leidt vaak (altijd) tot verstopping,
 
Het lijkt of er boven de syfon cement zit, misschien per ongeluk gebeurd?
Of expres om het te beschermen tijdens de tuin omspitten??
Ik weet dus niet of de syfon er gemakkelijk uit te halen is.
Is er geen hele goede tape waarmee ik de 2 einden weer aan elkaar kan bevestigen?
 
Er is wel speciale tape voor p.v.c. buizen maar of hier een goed idee is?
Beter even door de zure appel heen bijten nu en het goed maken is mijn idee.
 
Een hwa boven de grond word niet gelijmd maar de sifon moet je wel lijmen.
Maar als je verder in de grond gaat werken word het rubber manchet.
Beste is gewoon groter graven en dan het gehele stuk vervangen, je zou dat onderste stuk van verticale buis af zagen en daar kan je een verlengde stuk plaatsen
1634131296830.png

Dyka schuifstuk PVC grijs 80 x 75mm
Deze hwa verlengde overgangsmof wordt toegepast bij grondzettingen en aan te sluiten op grondriolering. De overgangsmof heeft een mof verbinding van 80 mm, en een spie
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
Reacties
5
Weergaven
4K
Buiten en tuin
Complete-leek
Reacties
5
Weergaven
356
Reacties
1
Weergaven
340
Reacties
10
Weergaven
594
Reacties
6
Weergaven
423

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via