Hoe een kabel trekken in een holle muur

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hier een truuk die ik verleden vrijdag heb uitgevonden? en die jullie ook eens van pas kan komen. Ik heb van namelijk van buiten naar binnen een elektriciteitskabel moeten trekken door de spouw. Ik verwachte een moeilijke klus omdat de verbindingsgaten niet loodrecht boven elkaar zaten maar de "uitvinding" hielp wonderwel bij de aansluiting van de gemotoriseerde zonnetent boven een raam. Ik heb daarvoor in de buitenmuur in de buurt van de aansluiting van de motor een gat van 10 mm geboord tot in de spouw. In de binnenmuur (achter in het potje van het stopcontact boorde ik een gat van 15 mm dat ik met een beitel een beetje horizontaal langwerpig heb gemaakt +- 3 cm breed); dit gat gaat ook tot in de spouw. Nu de horizontale afstand tussen de gaten was meer dan 20 cm, verticaal bijna 2 meter. Hoe kan je nu beide gaten met mekaar verbinden, want een dun touw met een gewicht is dan geen oplossing of toch wel? . Hier komt nu mijn oplossing:

Men neemt een stalen rolmeter met klemslot (om het onverhoeds oprollen tegen te gaan). En rolt hem uit op een lengte die meer is dan 5x de horizontale afstand tussen de gaten, klem hem vast en plooit hem in het midden dubbel met de holle zijde naar buiten ")(", natuurlijk niet echt in een "plooi" maar met een kleine lus. Steek de lus door het onderste gat en houd het "gedubbelde" meetlint zo ")(". Duw de lus door het langwerpige gat en door de spouw tot tegen de buitenmuur en blijf verder duwen, hierbij ontstaat een "horizontale" dubbele lus die zich plaatst tussen de binnen en buitenmuur. (Probeer het maar eens met 3 zware boeken: eentje als buitenmuur, de andere twee als binnenmuur met gat), duw steeds verder tot je aan de rolmeterdoosje komt, dan is de lus groot genoeg. En nu komt dan toch het touwtje met het gewicht van pas. Dat laat je zakken door het bovenste gat (ik gebruikte een dun touw met een aantal moertjes voor een "flexibel" gewicht) en dat touwtje met gewicht zakt dan door de lus gemaakt met de rolmeter. Je trekt dan de "dubbele" rolmeter terug , en klaar is "kees". De rest ken je. Voilà. Voor "geoefenden": je kan ook een assymetrisch lus maken door langs de éne kant meer te "voeden" als aan de andere.
Toen ik eraan begon, dacht ik dat het een job van lange uren kon worden door vergeefs te "vissen" naar het touw, maar ik kreeg de "ingeving" en alles was geklaard in een uur.

Hoop dat deze truuk jullie ook eens zal helpen,

Groeten uit een nat Vlaanderen,

Hugo
 
Het is makkelijker om met een stofzuiger en een stukje buis een trekdraad erdoor te zuigen.

Buis door het gat steken todat je de muur raakt en dan een 3 cm terug halen.

Een stukje draad in de buis drukken ( stukje papier aan het einde).
Aan de andere kant een stofzuiger op het gat zetten en de draad invoeren totdat de draad word meegezogen door de stofzuiger en klaar ben je.
Je hebt zo maar een gat nodig van 16mm en dei moet je toch al doorboren voor de mantelbuis.

Overigens kan je als het een niet te groot verzet is ook gewoon een stukje vd draad plooien om gewoon door te steken.
 
Ik deed dat vroeger op de bouw altijd met mijn trekveer, in het bovense gat laten zakken en in het inderste gat opvissen met een stukje 1,5mm vd draad, daarna flexibele buis over de trekveer schuiven en de kabel er in...
 
Dat werkt idd van boven naar beneden altijd, Ts wil echter oversteken.

Overigens boor ik gewoon ineens door beide wanden tegelijk met een dunne 10mm waarbij ik de laatste cm de klopper even uitzet zodat het gat niet te groot word, om vervolgens van beide kanten een 16mm erdoor te zetten.
 
Overigens boor ik gewoon ineens door beide wanden tegelijk met een dunne 10mm waarbij ik de laatste cm de klopper even uitzet zodat het gat niet te groot word, om vervolgens van beide kanten een 16mm erdoor te zetten.
Ik denk niet dat mijn vrouw akkoord zou geweest zijn met 2 gaten door het behang.
Het is makkelijker om met een stofzuiger en een stukje buis een trekdraad erdoor te zuigen.

Die truuk kan je toepassen als je een dubbele muur hebt met "dichte compartimenten zoals een plaatsterplaat wanden. Spouwmuren zijn volledig geventileert en de binnenmuur is 14 cm dik, daarvoor zul je heel wat zuigkracht nodig hebben om de draad van een halve meter ver terug te halen. Trouwens een losse draad zonder gewicht kun bijna onmogelijk door de ruwheid van het metselwerk over twee meter laten zakken, die blijft altijd ergens hangen.

Hugo
 
Dat worden niet 2 gaten, 1 gat (10mm) is je marker, de 16mm boor je door de 10mm te 'volgen'

50cm ernaast werkt idd niet met een stofzuiger dat verzet is veel te groot.
Een trekveer of zoals jij gedaan hebt met een rolmaat zal dan beter gaan.
 
Ik heb net verschillende draden en buizen door holle ruimtes moeten trekken. Zowel horizontaal als vertikaal en in één geval zelfs met een hoek van 90 graden.

Aan de rolmaat had ik niet gedacht. Meestal gebruikte ik VD draad en een dunne zaklamp aan een stuk draad om bij te kunnen lichten zodat je beter kan zien wat je aan het doen bent.

Het leuke is dat je schijnbaar onmogelijke problemen met behulp van wat creativiteit oplost. Dat zijn de leukere momenten van het klussen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan