Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notitie: This feature may not be available in some browsers.
Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
Van een apparaat is het snoer beschadigd geraakt. Bij het vervangen sneuvelde ook onderstaand onderdeel. Het zat in de opening van de behuizing geklemd om de kabel heen. Hoe heet dit onderdeel zodat ik een nieuwe kan zoeken?
Dit heet een trekontlasting. Zoals gezegd is deze gegoten, en ken deze vorm dan ook niet los. Wellicht kun je wel een ander exemplaar vinden dat in dit gat toegepast kan worden.
Meeste trekontlastingen zijn rond, maar wellicht kun je een ronde vinden die in dit gat past, of anders het gaat op maat uitboren.
Dat is een snoertule, bij twee-aderig en dun rond snoer dient hij vaak ook als trekontlasting, bij boormachines etc. zijn het losse tules en geen trekontlasting, de trek ontlasting zit dan de ingang van snoer in de machine.
Bedankt voor alle reacties. Ik ga een nieuwe snoertule zoeken en aan de binnenkant leg ik een knoopje in de draad als trekontlasting. Of als dit niet aan te raden is dan monteer ik een trekontlasting aan de binnenkant.
Helaas is de leverancier van het product niet meer bekend (stickers zijn er af), dus een nieuw snoer aanvragen gaat niet lukken.
Ik snijd dit soort doorvoertulen altijd door,
monteer dan de kabel en lijm vervolgens de tule weer vast.
(niet aan de kabel lijmen, maar alleen de tule aan zichzelf)
Als trekontlasting kun je dan b.v. een kabelbinder aan de binnenkant om de kabel trekken.
Meestal is dat niet zo spannend.
Met een 3D pen en het juiste smeltmateriaal maak je vandaag de dag dit soort dingen vrij eenvoudig na.
Niet helemaal even sterk maar evt. in combinatie met een kant en klare snoerthule kom je een heel eind om een goede antiknik bescherming te maken en maak je van rond ook vrij eenvoudig vierkant.
Die zijn er van verschillende merken, gewoon even op youtube 3D pen invoeren en je ziet allerlei zaken die men er mee maakt.
Vaak zie je dan men er allerlei prullen mee maakt die na een paar weken in de prullenbak belanden maar je kunt er dus ook handige dingen eenvoudig mee maken.
Zelf gebruik ik het vaak als ergens een bevestigingsclipje is afgebroken, een printsteuntje nodig is maar ook om spullen te repareren die gebarsten zijn.
Om een voorbeeld te noemen deze vis was gevallen en gebarsten, er waren schilfertjes aardewerk weg wat je dus bleef zien.
Dus weer in elkaar geplakt met de 3D pen en de plek waar een schilfertje weg was weer opgevuld.
Nu nog wat heel precies wegschuren en polijsten en je ziet het nauwelijks meer.