Gat ventilatie/afzuigkap buitenmuur dichten

Goedenavond,

Vraagje: ik ga van een afzuigkap met buitenafvoer naar een recirculatie afzuigkap. Dat betekent dat de uitgang door de buitenmuur/gevel dus dicht kan. Al wat oude topics nagelezen, maar daar is de situatie net weer anders.

Voordeel is dat ik het overdrukrooster(tje) op de gevel wil laten zitten voor de sier. In het gat is de toegang naar de spouwmuur (ik denk bij de bouw van het huis) afgedicht met piepschuim.

Nu wil ik dus het ronde gat geheel dichtmaken. Liefst niet met purschuim uiteraard.

Hoe ga ik het gat vullen? Kan deze geheel dicht, of moet je ook hier een deel leeglaten om te functioneren als spouw i.v.m. vocht?

Zat zelf te denken aan wat kleinere bakstenen, cement, geheel vullen en afdekken met wat XPS in een cirkel gesneden.

Hoor graag jullie mening,
 
Foto om het wat te verduidelijken:
127189_thumbnail_20200205_132142_1.jpg
 
Ah, sorry.
Ik zou de buitenkant en de binnenkant afzonderlijk dicht maken.
Hiermee voorkom je dat er een koudebrug en condens ontstaat.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via