Gat van schoorsteen verdieping

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal,

Zal me eerst even voorstellen in ben Shaun, 32, uit Spijkenisse en ik heb vorig jaar een ander huis gekocht waar we de schoorsteen op de beneden verdieping hebben verwijderd, alleen hebben we toen de schoorsteenbuis tot het plafond weg gehaald en daarna dicht gesmeerd en glad gemaakt. Nu heb ik op de verdieping de buis alsnog weggehaald (zijn een extra kamer aan het maken) voor de ruimte en zit ik met een gat in de vloer.

Hoe kan ik dit het beste vullen zodat er niets of niemand doorheen zakt. Fotos zijn van hoe de situatie nu is.

Alvast bedankt!

IMG_20220109_134917.jpg IMG_20220109_141528.jpg
 
Laatst bewerkt:
Bedankt voor jullie reacties! Wel heb ik een vraag dan over die stempel ( nog nooit gebruik) wat voor plaat heb ik dan nodig en is er een bepaalde soort stempel nodig?
Beneden hebben we het plafond eerst met gipsplaat gedicht en daarna gestuukt heeft dat nog invloed?

@Willem52 vloer is inderdaad van beton ik dag dat de oude bewapening weg was gehaald toen de schoorsteen gebouwd was maar dat ga ik zeker weer teug doen bedenkt!
 
Als het plafond beneden al dicht is, kun je niets meer onder het gat zetten.
Of je moet er een stuk plafond uithalen.
Was beter geweest als je eerst het gat had dichtgemaakt, en daarna het plafond gemaakt.
 
@Peter ok dat is dan duidelijk. Toen we bezig waren hadden we niet de gedachte om de schoorsteen verder weg te halen vandaar dat het toen alleen beneden dicht gemaakt is, maar is het nog wel te vullen met beton en bewapening vanaf boven of zakt het dan door?
 
Zou voor alle zekerheid even een plaatje bijv. spaanplaat 18 mm eronder stempelen. Plaatje mag natuurlijk niet doorbuigen.
Om te voorkomen dat de gipsplaat nat wordt door de beton zou ik de beton in een plastic zak storten. Constructief heeft het toch geen functie. Wapening zoals eerder beschreven wel aanbrengen, ander zou je bij belasting er doorheen kunnen trappen.
 
Plafond is niet verlaagd toch? Enkel het gat van onder gedicht en met gips afgesmeerd.

Je kunt er altijd van onderen iets onder klemmen zodat je niet het risico loopt dat het tijdens van bovenaf vullen van onderen ergens eruit loopt door het gewicht of vocht dat erbij komt van bovenaf.
 
Beneden hebben we het plafond eerst met gipsplaat gedicht en daarna gestuukt heeft dat nog invloed?
Zie bericht 4
Zal een stukje verlaagd zijn om de gipsplaten vast te maken aan de tengels die op het betonnen plafond bevestigd zijn.
Ik neem tenminste net aan, dat de gipsplaten rechtstreeks op het betonnen plafond bevestigd zijn.
 
Sorry mannen ik ben een beetje druk met werk geweest maar ik ben er weer.

Plafond is inderdaad niet verlaagd maar met een op maar gezaagde gipsplaat afgedicht en daarna is het plafond gestuukt.

Qua bewapening moet ik dan een mat gebruiken of gaten boren en staven plaatsen?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • Verslin
  • Vloeren
  • 0
  • 216
Reacties
0
Weergaven
216
  • Gesloten
Reacties
6
Weergaven
284
  • Gesloten
  • Kerel010
  • Vloeren
  • 7
  • 723
Reacties
7
Weergaven
723
Vloeren
BertPleizier
Reacties
2
Weergaven
409
Vloeren
beunhaas_extraordinaire

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via