Gaskookplaat NUTID HGA4K: 2 pitten doen het niet

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een gaskookplaat van merk type: NUTID HGA4K. Je moet knopje indrukken en draaien, daardoor komt gas vrij en door indrukken krijg je elektrische ontsteking met als resultaat dat pit brandt. Dit moet je even een paar seconden vasthouden en daarna kun je knop loslaten en blijft pit branden.

Maar nu heb ik 2 pitten die na het loslaten meteen weer uitgaan. Zelfs minuten vastgehouden maar na loslaten gaat het weer uit.

Iemand enig idee wat ik hiermee kan?
 
De beveiliging is waarschijnlijk defect.
Vaak zitten er thermokoppels in die het gas afsluiten als ze geen
vlam detecteren. Onderdelen en dergelijke kun je bij Ikea halen.
 
Kijk ook even of de branderdeksels en de branderkroon daaronder goed schoon zijn, als de vlam niet bij de beveiliging (thermokoppel) kan komen blijft het gas ook niet branden na loslaten van de knop.
 
Ik weet niet precies wat je kennis over dit soort apparaten is, maar ik zou er niet zelf mee aan de slag gaan. Je zou het euvel weliswaar op het eerste oog verholpen kunnen hebben, maar met gasleidingen etc. moet je altijd extra voorzichtig zijn. Ik zou er toch een monteur naar laten kijken voordat je huis de lucht ingaat.
 
Hoe oud is het toestel eigenlijk?
Hebben ze het wel gedaan?
Wat gebeurt er als je de 2 pitten gelijk aan doe , dit i.v.m verwisselde thermokoppels.
Als je na die 6 seconde de gasknop voor het loslaten nog even kort indruk blijft hij dan wel branden?

 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Paulus65
  • Keuken
  • 6
  • 262
Reacties
6
Weergaven
262
Keuken
Paulus65
  • frank_willems85
  • Keuken
  • 13
  • 280
Reacties
13
Weergaven
280
Keuken
frank_willems85
  • Gesloten
  • Vastgepind
  • Walker
  • Keuken
  • 0
  • 400
Reacties
0
Weergaven
400
Reacties
18
Weergaven
388
  • ernst67
  • Keuken
  • 5
  • 880
Reacties
5
Weergaven
880
Keuken
S.oldeerbout

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via