Folie boven of onder het isolatie

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ga binnenkort een betonnen vloer storten. En nu is mijn vraag moet ik het folie boven mij isolatie doen of juist eronder, heb al heel wat onderwerpen bekeken en de éne zegt eronder en de andere erboven maar wat is het nu precies?
 
Hier is het gebruikelijk, om eerst de folie te plaatsen, en dan pas de isolatie.
 
Eronder is de folie beter beschermd. Erboven zorgt in de sloopfase voor een makkelijkere scheiding van de bouwstoffen.
 
Tegenwoordig zijn, volgens mij, de platen die van schuim zijn gemaakt drukvast. Maar er zijn wel platen van schuim die water opnemen. Dan lijkt mij als je daar beton opstort niet ideaal is. Kan het verkeerd hebben hoor. Geen idee hoeveel water er via de naden in de platen kan trekken.
 
Het is vrij simpel, wie bedacht heeft ooit dat er folie onder de isolatie moest weet ik niet maar het is geheel kansloos.
Misschien dat dat uit het idee wegkomt dat er onder beton op zand altijd folie word gedaan om te voorkomen dat het water te snel onttrekt aan het beton, en niet andersom (wat ik geregeld hoor) om het water bij het beton weg te houden.

Als je op floormate wil storten kan je die platen gewoon op het zand leggen en daar bovenop de folie. Waarom bovenop? Meestal krijg je niet alles perfekt naadloos dicht en daar zakt je cementwater en /of beton in en word lekker hard. Isolatiewaarde word dan minder.
 
Ok, ik heb de isolatie en folie er al in te liggen. Heb de folie onder het isolatie gedaan, en bovenop het isolatie heb ik geen folie gedaan, maar de kieren en naden heb ik zo veel mogelijk dichtgespoten met pur schuim.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan