Driepuntssluiting

De driepuntssluiting van onze voordeur ‘haakt’ af en toe. Het heeft dertig jaar prima gefunctioneerd maar nu niet meer vlekkeloos. Als er sprake is van dat ‘haken’ kun je de sleutel niet verder draaien, slechts een klein stukje. Even de sleutel in het slot bewegen en dan gaat het slot weer open. Ook geprobeerd met andere sleutels maar daar gebeurt hetzelfde. Ik heb nog niets gedemonteerd maar vraag mij af of het aan de sluiting ligt.

Ik heb gekeken naar een nieuwe driepuntssluiting (Nemef nu) en zie dan dat die allemaal boven en beneden haken hebben. Is het dan zo dat je een nieuwe ze zo in kunt inzetten en alleen de bovenste en onderste sluitkom vervangt? Of moet je een renovatiesluiting kopen? Ik zou met zo min mogelijk aanpassingen aan het kozijn een nieuwe hopen te monteren.

Gr. Lou
 
De maatvoering van de schoten opmeten vanaf hart krukgat en deze vergelijken.
Het probleem kan in de cilinder zitten, simpel te controleren door de cilinder te wisselen met die van een andere deur.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Ik denk dat na 30 jaar de hele meerpuntsluiting z’n beste tijd wel gehad heeft. Die stamt nog uit de tijd dat boeven te herkennen waren aan de zwart wit gestreepte trui.

Het beste en mooiste is om alles door een timmerman te laten vervangen zodat je voordeur goed en modern hang- en sluitwerk heeft.
 
Dank voor reacties. Cilinder even gewisseld en zelfde probleem.

Ik zie op zich wel een sluiting die zou passen als ik let op lengte, breedte, doornmaat enzovoort maar is dan boven en onder haken. Mooiste is dan als de nieuwe sluitkommen zo in de bestaande ruimte passen. Ze zitten in ieder geval op dezelfde hoogte. De maatvoering zoals Rola schrijft is gelijk.
Als ik jullie advies lees en bedenk dat een nieuwe sluiting meteen veel beter is, dan is het logisch om te vervangen. Dat ga ik doen.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Vergeet ook niet om de cilinder (waar je sleutel in gaat) te moderniseren naar ***. Een goed slot is niks waard met een oude cilinder er in die zo uitgeboord of getrokken kan worden.
 
Vorig jaar heb ik de tochtstrips vervangen. Toen zat het bovenste scharnier iets los en daar nieuwe schroeven ingedraaid. Pennen waren/zijn nog prima. De voordeur hangt niet, geen speling bij optillen.
 
  • Like
Waarderingen: Walker
Inmiddels zit er een nieuw slot in. De plekken waar de boven en onderkast zitten is toch anders. Dat was even frezen. Volgens de leverancier bestuderen slotbouwers hoe er ingebroken wordt en zo bepalen ze de positionering van de haken. Hoe het ook zij, de meeste maten stemmen overeen en aanpassen was dus niet ingrijpend. Slot draait echt een stuk mooier. Sluitkommen en schilden ook vervangen, nu nog de cilinder regelen.

Dank voor jullie reacties.
 
  • Like
Waarderingen: BertPleizier
Als het wat mooier weer is de loze ruimtes van de oude slotkasten opvullen met 2 componenten houtrotvuller en waar de nieuwe slotkasten zitten even een likje grondverf geven. Dan is het helemaal netjes en weer zo sterk mogelijk.
 
Ik heb van hetzelfde hout passende opvullingen gemaakt. De oude slotkasten waren gefreesd en dus recht. Passende plankjes maken is dan redelijk eenvoudig. Daarbij loopt de houtnerf gelijk aan de stijl want dat lijkt mij beter. Ik moet ze nog bevestigen en die dat inderdaad bij wat mooier weer (en ik moet ook even tijd hebben).
Opmerkelijk is dan dat de bekende W…..es lockwood verkoopt en daar een foto van toont waar de nerf 90 graden gedraaid is (mijn zoon had dat gezien toen hij daar eea kocht).
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via