Doucheput/goot afkitten

Hi
Het bleek dat de voeg rondom de afvoergoot in mijn douche lek was. Ik heb verschillende meningen gehoord over het kitten of voegen van de openingen tussen de goot en de tegels en meen dat deze opening dichtgekit moet gaan worden.

Nu heb ik de bestaande voeg eruit weten te slijpen (gelukkig zonder de tegels te beschadigen) maar de resterende opening is echt minimaal, op sommige plekken misschien maar 2 mm.

Nu dacht ik in al mijn wijsheid, om een injectiespuit/naald te pakken en daarmee kit in deze smalle voeg te spuiten, maar voordat ik dat ga proberen, wil ik toch even jullie advies... is dit wijs of kan ik het beter anders aanpakken?
 
Je kunt ook nog hechting primer er op aan brengen.
En tuitje zo af snijden dat je er in kan spuiten je gebruikt wel veel kit maar je kunt overtollig weg halen.
 
  • Like
Waarderingen: VanTurenhout
bij smalle voeg komt het vaak er net boven op te zitten.
Daarom beter goed primer er op en langzaam het smalle naad vullen en weg halen.
 
Het is een beetje smal omdat de drain werkt vanwege temperatuurverschil.

Ik heb als tegelzetter ook wel eens een te strakke kitnaad gehad.

Maar omdat ik zelf de drain in de primer zet en in de specie installeer weet ik dat de werking minimaal is.

In jouw geval durf ik dat niet te zeggen maar het kan dus gewoon 10 jaar goed gaan.

Het kan ook zijn dat de kit eerder aan zijn einde komt hierdoor dus aan jou de zaak om het gewoon goed in de gaten te houden.

Dat moet iedereen trouwens, de kit controleren zodat je weet wanneer deze vervangen moet worden.

Het moet niet de bedoeling zijn dat je met uitgedroogde kit staat te douchen en het water tussen je drain en tegel de smeervloer inloopt en uiteindelijk door je plafond komt.

Volgens mij wordt er geadviseerd iedere 4-5 jaar je kit te vervangen. Bij mij zit de kit er al 10 jaar in en ziet en nog goed uit maar ik weet dan wel welke schoonmaakmiddelen ik kan gebruiken.
 
Onlangs de smalle voeg netjes weten te kitten met een gemodificeerd spuitje. Mijn ervaring is overigens altijd dat je meer kit afstrijkt dan dat er inzit maar dat is mijn onervarenheid.. Ik ben desalniettemin wel tevreden. Dank voor de hulp!
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via