Dikwandige stalen gas leiding

Ik hoop dat we hier nog lezen dat het is opgelost.

Als het met schroefdraad er in zit en stel dat de schroefdraad op de pijp korter is zodat die er helemaal in zit en het dichting materiaal netjes is verwijderd dan zou je toch kijkend rond de kraag het begin van de schroefdraad in het T-stuk moeten kunnen zien? Excuses voor mijn eigenwijsheid.
 
Hoe wordt de schroefdraad dan afgedicht ? Geen restant van zichtbaar en ook geen streepje rest-schroefdraad ? Leer graag bij.

Het is/was heel gebruikelijk om schroefdraad af te dichten met Loctite, zie post 22 waarin ik dat schreef:
https://www.klusidee.nl/Forum/topic/dikwandige-stalen-gas-leiding.129731/post-779174
Dat was heel simpel, je maakt de schroefdraad schoon en smeert dit in met het spul en het wordt hard.
Ik heb dat regelmatig gebruikt en het was o.a. geschikt voor gas en CV leidingen.
Je ziet dit ook vaker in b.v. CV ketels bij aansluitingen van het gasblok en dergelijke.
Waarschijnlijnlijk is dat nog steeds leverbaar.

Vermoedelijk verpakt met hennep en "fitterskit" en boven de T de hennep weggesneden, stond wat netter, en met een te kort gesneden draad kon je tot het eind indraaien.
...

Hennep en fitterskit mag al heel lang niet meer gebruikt worden voor gasleidingen.
In een ver verleden mocht dat wel omdat gas destijds vochtig was, en de hennep sloot dan af doordat
het vochtig was en bleef. Toen men het aardgas veranderde en het niet meer vochtig was mocht hennep
niet meer gebruikt worden, maar dat wisten natuurlijk niet alle huiseigenaren...
Maar goed, toen ik dat nog wel eens tegenkwam zo'n 20/30 jaar geleden was het al oud spul.
 
  • Informatief
Waarderingen: Krunnie

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via