Coax / demping / multitaps / versterkers

Status
Niet open voor verdere reacties.
Stel je hebt een binnenkomend kabelsignaal en je wilt dit verdelen op 2 locaties: binnen 20m in het pand (voor gemak even 'panddeel A' en de 2e 15-20m verderop ook onderverdelen in het panddeel B. Hoe kan ik dan berekenen wat voor verdelers etc ik nodig heb?

Ik had zelf in gedachten om te kiezen voor een regelbare versterker (tussen 20 en 40db regelbaar) en daarachter eerst een aftakelement waarbij de meest gedempte zijde in panddeel A wordt verdeeld via een multitap en het minst gedempte deel in panddeel B wordt verdeeld via een multitap aldaar.

Maar hoe kan ik nou rekenen met db's en dergelijke en hoeveel db moet je overhouden voor een goede (digitale en analoge) ontvangst?

Begrijp ik het nou goed dat als je bv een versterker hebt die 21db versterkt, je dan dus tot bv 15db verlies gewoon voor lief kunt nemen? En zo ja, tot welk niveau (hoeveel db) mag je dan zakken?

Alvast bedankt!
 
Goedenavond,

als je kwaliteits coax neemt dan is alles geen probleem en dan echte klasse coax en aftak cq versterkers die bij de groothandel wordt gebruik.

Stuur wel een pb
 
Ha Niels, bedankt voor je PB, het merk was sowieso ook wat ik van plan was maar dan nog is de situatie wat bijzonder. Ik heb inmiddels een beetje begrepen dat als je het signaal met bv 21db versterkt, er niks aan de hand is zolang je niet meer dan die 21db onderweg kwijtraakt aan demping.

En dat dat dus gewoon een kwestie is van tellen... dat moet goed komen denk ik!

Toch bedankt.
 
Als je met die kabelaansluiting meer gaat doen dan alleen radio en TV kijken is het misschien verstandig om materiaal aan te schaffen dat retourgeschikt is. Die goede kwaliteit apparatuur waar Niels over spreekt heb je ook in "niet-retourgeschikt" namelijk. Wil je gebruik gaan maken van internet en interactieve multimedia, denk daar dan aan.

Succes
 
Wellicht wat late info, maar voor internet is dit irrelevant.
Dat mag je sowieso niet aansluiten op je eigen apparatuur.

Dat is te zeggen, dan garandeert je provider niet een stabiele werking.
 
Bedankt, heb inmiddels de spullen aangeschaft en inderdaad wel retourgeschikt, dat werkt thuis ook en ik heb daar geen problemen mee (met mn eigen 120mb verbinding).

In ieder geval iedereen bedankt!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via