Beuken aanrechtblad kringen van water

Status
Niet open voor verdere reacties.
Mijn beuken aanrechtblad heeft grote kringen van water heb van alles al geprobeerd om het blad weer mooi te krijgen.
Wat moet ik doen om het blad weer goed te krijgen

alvast bedankt
 
Ik betwijfel of er wel lak op zit...
Maar hoe dan ook zeer diep kaal halen en dan opnieuw afwerken is de enige remedie.
Misschien kun je ter plekke van de kringen een schraapstaal gebruiken.
 
Inderdaad, ik denk dat je het hele blad dan wel kunt afschrappen anders zie je precies waar de kringen zaten omdat het hout daar lichter wordt.
Het is wel even zweten..

En in het vervolg gewoon vierkante borden en pannen gebruiken :mrgreen:
 
Is het hout ongelakt, dan kun je de truc met slaolie en spiritus proberen.
donald13 schreef:
Ik werk in een verzorgingstehuis en als wij kringen hebben doen wij het volgende

25 ml slaolie en dan de helft spiritus en dan over de vlek heen en het gaat weg. en dan weer in de boenwas gaat prima

Dit kan niet bij elk hout soort.

groeten donald13

Kan ook met vierkante vlekken denk ik :wink:
 
Ik heb ook een beukenhouten aanrechtblad en had ook grote kringen erin na een paar jaar gebruik.
Bij mij waren het donkere kringen.

Die heb ik eruit gekregen door na kaalschuren ontweringswater erop te deppen. Dat moest wel een keer of tien hoor ! Toen de donkere kringen weg waren heb ik mijn aanrechtblad geschuurd en er hele goede lak op gedaan.

Het merk mag ik helaas niet noemen. Nu heb ik een dijk van een aanrecht waar geen kring meer op komt. Ik kan ook pannen zo van het fornuis op het aanrecht zetten, kokend heet dus, en gebeurt niets. Ideaal !
 
Dat geldt voor PB's naar beantwoorders van het forum, die zouden anders horendol worden.

Het forum is bestemd voor klussers die er hun voordeel mee kunnen doen, via PB vragen beantwoorden levert niets op voor het forum.
Het noemen van merken is niet toegestaan dus zal het via PB moeten wilt u iemand een plezier doen.
 
Wat fijn dat er mensen mee denken De plekken zijn ontstaan door het wegslijten van de lak Het zijn grote witte plekken.

Kees even een vraag aan jou waar moet ik het mee afschrapen?
en is het heel zwaar werk dit vraag ik omdat ik dystrofie aan mijn arm heb en geen zware dingen kan doen of is er een machine?
 
Bovenaan in het scherm staat de knop "Berichten", wanneer u hierop klikt kunt u zien of de PB van Ellen is overgekomen, hebt u na het lezen hiervan nog vragen dan kunt u ze hier stellen.
 
Schrappen doe je bijvoorbeeld met een schrapmes.
hout-schrapen.jpg

Dat is een dun stalen blad met op de hoeken van de lange kanten een braam. Je kunt er mee trekken en mee duwen. Vraag maar aan een meubelmaker in de buurt hoe dat moet.

Maar als je er moeite mee hebt om zoiets te doen dan kan je ook alle lak er af bijten (hap hap :mrgreen: ) en het blad met een schuurmachine opknappen. Ik zou het zelf nog even met de hand naschuren (korrel 120) in de richting van de houtnerf.

Met schrappen haal je wat meer hout weg dan met schuren. Je kunt de lak er ook af schrappen.
Het zou mooi zijn als je het blad kunt demonteren, dat werkt makkelijker zonder hoekjes en gaatjes.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

  • Gesloten
  • Rory
  • Keuken
  • 1
  • 4K
Reacties
1
Weergaven
4K
  • kluskoning1
  • Keuken
  • 0
  • 77
Reacties
0
Weergaven
77
Keuken
kluskoning1
Reacties
3
Weergaven
149
Reacties
6
Weergaven
253
Reacties
5
Weergaven
234

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via