Bedbodem kan niet via de trap naar boven

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,
We hebben een bed aangeschaft van 120x200. Nu past de lattenbodem, die we willen aanschaffen, niet door het trapgat.
We hebben een spiltrap waarvan het trapgat 2mx1m is. Dus de ruimte op de trap is minder dan 1x1m.
We hebben al wat alternatieven bedacht:
- buitenom; optakelen tot aan het raam (2 verdiepingen) - ik vind dat nogal een riskante onderneming
- zelf een lattenbodem van latten maken (gaat dat niet snel kraken?)
- een smallere lattenbodem kopen (bijvoorbeeld 100 x 200), en dan in het bedframe aan beide kanten een plank om het verschil te overbruggen (hoe ligt dat? hoe sluit je een en ander op elkaar aan?)
- een knikarm hoogwerker inhuren (bleek nogal duur te zijn)
- zo'n oprolbodem kopen (is voor kinderen geschikt, niet voor een volwassene van 110kg)

Hebben jullie nog meer ideeën, of hebben jullie tips over bovenstaande opties?
Alvast bedankt!!!
 
Zo'n lattenbodem is ooit in elkaar gezet, wat in elkaar gezet is kan ook weer uit elkaar.
Vraag anders bij de leverancier om een bouwpakket dat u zelf ter plekke in elkaar zet.
 
Zo'n lattenbodem is niet zo erg zwaar, als het door het raam kan, zou ik het via de buitenkant ophijsen, misschien met een hulpje op de 1e verdieping.

Suc6
 
@Jan: er zit een stalen frame omheen dat gelast is.
@Poster: je moet de lattenbodem, waarvan ik het gewicht op 20 kg schat, niet alleen omhoog hijsen, maar daarna kantelen tot horizontaal en dan door het raam. Technisch gesproken zie ik dat wel voor me, maar het lijkt me best wel veel kracht kosten, en dat op 6m hoogte.
 
Een tip voor het ophijsen.
Een touw aan zowel de bovenkant (voor het hijsen) als een touw aan de onderkant van het frame vastmaken. Dan kan er iemand beneden blijven staan om het frame in evenwicht te houden tijdens het ophijzen, om te voorkomen dat het teveel gaat zwaaien. (dit onderste touw niet strak trekken, maar iets losjes, alleen maar om te sturen)
En bij het door het raam kantelen, een paar handdoeken oid in het kozijn leggen, en daar het frame op laten rusten cq overheen naar binnen laten schuiven. Dan hoef je iets minder voorzichtig te doen en beschadig je ook het kozijn (de verf) niet zo snel.
Zorg voor een paar extra handjes en doe het niet overhaast, dan gaat het vast wel lukken.

Succes, en laat nog even weten of het gelukt is.
Gr. Rob
 
Ik durf dat niet aan. Ik heb ook nog es kunststof kozijnen. Dat kunststof kan wel wat hebben, maar de afdichtrubbers zijn kwetsbaar. Ik zie het kantelen van zo'n groot ding op 6m hoogte niet zitten. Ik denk dat ik zelf wat ga timmeren.
 
Er zijn ook verhuisbedrijfjes die hun lift voor een prikkie uitlenen. Of je huurt een schaarlift.

Zulke trappen blijven erg onhandig. Ik heb de spiltrap dan ook vervangen door een "normale".
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via