Afzuigkap met afvoer en filter ivm geuroverlast voor buren?

Hallo,

Ik overweeg een afzuigkap met afvoer en tegelijk ook de lucht via een koolstof filter laten lopen.

Kan dat?

Er gaat nl een afvoer naar buiten, maar vanwege klachten van de buren over geuroverlast is de afvoer verlengd met 6 meter buis met 3 bochten.
De huidige afzuigkap heeft daardoor nooit goed gefunctioneerd (maar is nu echt stuk).
Ik ga dus een nieuwe aanschaffen.

Ik verwacht dat als ik een recirculatie afzuigkap koop die ook kan afzuigen,
ik de afvoer via een filter kan leiden en dan daarna nog via de afvoer naar buiten kan laten gaan
Dan gaat er toch nog nauwelijks geur naar buiten?

Dan kan ik misschien die extra 6 meter (lelijke) buis ook weer weghalen.

Mijn vraag dus, kan dit?
Een wat moet ik bij de aanschaf dan rekening mee houden?
 
Kook jij zo extreem of zeuren de buren?

Het ligt aan de afzuigkap of het kan.
Meestal zit de filter voor de motor en dan is het geen probleem, die kappen kunnen zowel als recirculatie en als gewone afzuigkap aangesloten worden.
 
  • Like
Waarderingen: Suse
Dat is fijn om te horen. Moet ik waarschijnlijk in de installatie handleidingen zoeken of het filter voor de motor zit?

Nb. De vorige bewoners hebben het al zo ingericht en mijn buurvrouw vond niet goed dat ook dat verander.
Is ook wel vervelend omdat de keukenafvoer dan onder onze balkons uitkomt waaraan ook nog eens waslijnen hangen...
 
Je kan het ook aan de filters zien.
Als het van die ronde zijn die je tegen de motor hangt, dan zal het kunnen.
Bij twijfel mag je hier het merk en type noemen.

Een filter geeft wel iets extra weerstand, maar minder dan 3 bochten.
 
  • Like
Waarderingen: Suse
Hoe meer weerstand, hoe moeilijker het afvoeren gaat. Daarom moet je het tracé van de afvoer goed kiezen.

Wat betreft de locatie van de afvoer in de gevel: Je kunt niet voorkomen dat de buren niets ruiken. Wel kun je voldoen aan de regels. BBL voor bestaande bouw geeft geen duidelijke regels, BBL voor nieuwbouw wel:

Om te waarborgen dat belendingen het functioneren van een voorziening niet belemmeren, moeten de instroom- en uitstroomopening in de gevel minimaal 2 m van de perceelsgrens liggen. Meten van deze afstand gebeurt loodrecht op de gevel of het dak waarin de voorziening is gelegen.
 
  • Like
Waarderingen: Suse
@Walker oei dat van die afstand naar de uitstroomopening minimaal 2 meter van de perceelsgrens is dan nog wel een issue...
Uitstroom opening is maar 50 cm ofzo naast de perceelsgrens, dus 1 extra bocht blijft blijkbaar nodig om toch minimaal 2 meter uit de perceelsgrens te blijven en dan zit ik nog steeds onder ons gezamenlijke balkon.
IMG_20241019_075236.jpg

Ships dan moet deze constructie misschien toch blijven...
Of ik moet helemaal naar recirculatie overgaan, maar het is maar een kleine open keuken, dus snel benauwd.
 
@Walter door naar het dak had ik ook al bedacht maar is ook de ingewikkeldste oplossing.
Wel te doen denk ik maar dan moet er dus een buis door 3 vloeren en het dak gemaakt worden.
Vloer naar boven is van hout en vandaar loopt er een vrij ruime schacht naar zolder, dus het is te doen maar niet een klein klusje die ik zelf kan doen.
 
Met jullie informatie denk ik dat ik dan toch de afvoer maar zo moet laten en een krachtige afzuigkap moet aanschaffen.
Dan is met dat filter ertussen ook niet nodig ) en gewenst vanwege de extra weerstand.

@Jackd en @Walter heel erg bedankt voor jullie informatie! ☺️
 
  • Like
Waarderingen: Charel
...een krachtige afzuigkap aanschaffen...
Houd er dan wel rekening mee, dat deze, zeker op de hoogste stand, met name bij een lange afvoerpijp heel erg veel herrie kan staan maken. Zelf heb ik ook een vrij lange afvoerpijp (door een voormalige schoorsteen heen) en die kan ik eigenlijk niet op de hoogste stand zetten (of in elk geval langdurig laten staan), want dan is de herrie haast niet uit te houden. Gelukkig hebben we niet het probleem van luchtjes naar de buren toe, want die afvoerpijp eindigt ruim boven het dak.

Voordien had ik er een afzuigkap met 2 motoren op zitten. Dat is nog een graadje erger, want de motoren daarvan gaan onderling staan 'interfereren' waardoor je een steeds wisselende hoog/laag toon waarneemt. Dat is helemaal ergerlijk! Ik heb uiteindelijk één motor afgekoppeld (ben elektronicus) om het verdraagbaar te maken en na een tijd toch besloten de kap te vervangen door eentje met één motor en volgens specificatie heel laag geluid. Nou dat is dus eigenlijk ook niet echt heel geslaagd, zoals al gezegd kan deze nooit lang op de hoogste stand staan. Zijn waarschijnlijk wel mogelijkheden voor om dat te verhelpen, zoals verlegging van de afvoer, maar daar denken we nog eens over na (en daar gaat dit topic ook niet over)...

Maar dus in elk geval de suggestie om geen afvoerkap te nemen met twee motoren en te letten op het laagste dB getal (ik kan je helaas geen getallen noemen, ben geen geluidsspecialist). :wink:
 
  • Like
Waarderingen: Suse
een krachtige afzuigkap moet aanschaffen.
Alternatief is gebruik maken van een booster of inschuif ventilator.
Deze wordt dan ergens verderop voorbij de bochten in de buis geplaatst en zo aangesloten dat deze synchroon met de afzuigkap gaat draaien.
Dus zet je de afzuigkap aan dan gaat deze ook draaien en versterkt als het ware de bestaande afzuigkap.
Vaak draait deze dan op een lager toerental om alleen maar de luchtstroom te versterken maar omdat de luchtstroom door de bochten ook groter wordt wel het geluid in de gaten houden en wordt dat te hoog dan kan de buis gaan fluiten.
Daarnaast er op letten dat je afzuigkap nog steeds voor een goede filtering zorgt.
 
Bedankt voor nog meer tips!
Ik ga kijken naar een krachtige maar stille afzuigkap, maar ga zeker ook kijken naar zo'n booster, heb nooit bedacht dat dat ook kan.
Misschien ook iets voor Kees?
 
Alleen een booster is ook een optie, maar dan is het geen booster meer, maar gewoon een afzuiger.
Dan kan de motor uit de huidige kap en kan je de huidige kap laten hangen.
Dan krijg je wel een draadloze schakelaar vergelijkbaar met mechanische ventilatie, hoewel dat ook aan de huidige bediening gekoppeld kan worden.

Heb je wel ergens ruimte nodig voor die afzuiger.
Extra voordeel is een stille afzuigkap.


Afzuigkappen zijn vooral gemaakt om veel lucht te verplaatsen, niet om hard te blijven, weerstand in het kanaal vinden ze niet leuk.
Een stofzuiger bijvoorbeeld vind weerstand minder erg, dus verplaatst weinig lucht maar doet dat wel krachtig.
Jij zoekt eigenlijk iets daartussenin.
 
Misschien ook iets voor Kees?
Nee, dat gaat niet lukken. Want de afvoer van mijn afzuigkap is, zoals ik al noemde, een voormalig schoorsteenkanaal annex ventilatieschacht (er zaten er twee naast elkaar, ééntje voor eenkachel en eentje voor ventilatie). De binnenkant daarvan is één pijp (van vermoedelijk steenachtig materiaal). Zou ik zo'n booster willen aanbrengen, dan zou dat bovenop de schoorsteen moeten gebeuren die zeker een meter boven de nok uitsteekt (vanwege de dakopbouw bij de buren). Ik heb het al zeker 25 jaar zo zitten en ga dat echt niet veranderen. En nogmaals: het betreft hier niet mijn probleem (dat ik niet zie als een ernstig probleem), dit topic gaat over jouw probleem. :wink:
 
Alleen een booster is ook een optie, maar dan is het geen booster meer, maar gewoon een afzuiger.
Daar wel mee uitkijken want zo'n booster kan niet goed tegen vet en je wilt ook geen vet in je afvoerpijp want zodra je de afzuiging dan uitzet drupt het vet terug en dat wil je niet op je kookplaat zien.
Dus er wel goed voor zorgen dat de filters hun werk blijven doen en het kanaal schoon blijft.

Wat betreft boosters in schoorsteen kanalen
Het kan wel als je een inspectieluikje hebt of anders simpel 20 cm tussen de pijp uithaalt, eerst 2 ringen om de bestaande pijp schuift, dan de booster er tussen en deze met de ringen vastzetten.
Je hebt ze die zelfs maar 12 cm hoog zijn en die je zo tussen de buis kunt schuiven en dan zelf afdichten met de rubberen onder en bovenkant.
Deze worden ook wel tussen gewone kanalen gezet maar kennen dan vaak maar 1 snelheid terwijl de andere meestal 3 snelheden kennen zodat, als er wat gaat fluiten, je een standje lager in kunt stellen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via