AEG Condensdroger voert geen water af

Goede morgen.
Ik heb een AEG lavamat condensdroger. Model T5542; Type P502664, product no 916 096 296 02. Sinds kort voert deze geen water meer af. Ik gebruik een slangetje rechtstreeks de afvoer in. Hij heeft het jarenlang prima gedaan, het water blijft nu onder in de machine staan tot het overloopt.
Eerste gedachte was dat het pompje verstopt is, . Ik kan er echter geen Pompje in ontdekken. Het lijkt alsof door de overdruk van de ventilator in de droger het water in de afvoer "blaast". Dat werkt echter niet meer.
Suggesties?.
 
Het pompje zit linksachter bij de uitgang van de condensor. Zie onderstaande tekeningen positie 6 en 523 :

Screenshot_20210414-183108_Chrome.jpg

Screenshot_20210414-183300_Chrome.jpg


Eigenlijk zijn er 3 opties, of vlotter zit vast verstopt met het pompje door stof zeep en andere troep waardoor het systeem niet meer kan werken en dan wordt er dus niet afgevoerd (omdat hij overloopt is dit een reeele mogelijkheid)

Of het pompje is defect, dit kun je controleren door een kabeltje aan te sluiten met 230vac en te kijken of hij gaat draaien.

Of hij krijgt geen voeding van de print en gaat dus niet lopen wanneer hij dat zou moeten doen.

Succes
 
Dank voor de reacties.
Links achter is ook de plaats waar het slangetje aangesloten zit. Daar heb ik de linker zijplaat en de achterwand (trommel laten zitten) gedemonteerd. Tevens heb ik de bodemplaat gedemonteerd. Dan zie ik achter de condensor een soort opvangbakje waar water in stond. Van achteren gezien zit er in dat waterbakje een soort schotje en rechts daarvan een "dopje". Het zal anders heten, maar beter kan ik nu niet duiden hoe het er uitziet.
Echter, geen pomp te bekennen op die plaats. Als ik in het slangetje van de afvoer blaas hoorde ik eerst geborrel. Na al het water verwijdert te hebben (het wordt anders zo nat als je de droger op zijn kant legt) was het borrelen weg en was het gewoon vrije uitstroom van mijn geblazen lucht. Die voelde ik ook bij het 'dopje'. Omdat de achterkant met een pakking was vastgezet kreeg ik het idee dat de overdruk van de luchtwaaier voor het afvoeren van het water zou zorgen.
Ik kan dus geen pompje vinden :-(.

Groet,
Hans
 
Ik heb het vermoeden dat de overstort aansluiting niet meer aangesloten is en afgedopt. Maar de slang die borrelt zit wel degelijk aangesloten op de pomp. Dus die moet je er uit halen en schoonmaken en testen.
 
Ik denk dat dit niet juist is. De tekeningen geven duidelijk aan dat de aandrijf/ventilatiegroep aan de rechter zijde zit en het pomp en vlottercompartiment links.
 
Heb door het vele draaien om de machine open te maken ook links en rechts verwisseld :-). Buj de waaier was niets te vinden, en dat is rechts.
Links zit idd de pomp, en dat was nu de enige kant die we niet geopend hadden.
Dank voor de hulp en reacties.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via