Aansluiten bewegingssensor - wat doe ik fout

Ik ben een bewegingssensor aan het aansluiten, maar krijg hem niet aan de praat.
Er gaat een blauwe van de aanvoerdraad naar de sensor, en naar de lamp.
Er gaat een bruine van de aanvoer naar de sensor
Er komr een witte van de sensor, daar heb ik de zwarte aan verbonden naar de lamp.
Heb al op google gezocht, en de tekening bekeken, maar kan niet ontdekken wat ik fout doe.
Linksonder is de aanvoer

15989923256218614425745685651328.jpg
 
Qua gevoel is het zo goed aangesloten.
Het enige wat ik kan bedenken is dat er ergens een verbinding geen goed contact maakt
of dat de sensor defect is of dat deze anders ingesteld moet worden.
Heb je het ook getest in het donker of door de lichtsensor af te dekken?
 
  • Like
Waarderingen: Vonken_trekker
Lamp kapot? Anders de sensor in het donker proberen. Als er een schemerschakelaar in zit kan het even duren voor die reageert dus even kort in een donkere omgeving helpt waarschijnlijk niet.
 
Ik heb de lamp getest zonder sensor ertussen, en toen werkte de lamp.
Ik heb de sensor getest in het donker, maar de lamp springt niet aan.
Dus snap ik nu even niet, wat er mis is.
 
Ik vond het wel een goede opmerking, dat ik geen 2 draadjes in 1 gat moet stoppen.
Aan de ene kant van het kroonsteentje zit een schroefje, aan de andere kant 2 insteekgaatjes.
Ik heb het kroonsteentje omgedraaid, zodat de 2 draadjes aan de kant van de insteekgaatjes zitten.
Helaas doet ie het nog steeds niet. Waarschijnlijk dan toch stuk.
Ik had hem gekregen van een buurman, die deed er niks mee, maar hij zat nog ongebruikt in het doosje.
Op de foto is de onderste draad naar de lamp, en de bovenste is de aanvoerdraad

20200903_104131.jpg
 
Als je er zeker van bent dat de verbindingen nu goed zijn en de lamp zelf ook, dan is de melder inderdaad defect.

Mocht je toch nog twijfelen over die kroonsteen, probeer dan eens lasklemmen zoals deze, dan ben je iets zekerder:
550x509.jpg
 
Als de sensor nog ongebruikt in het doosje zat, zat er dan ook een schema in het doosje waarvan je een afbeelding hier kunt plaatsen? Misschien zien we met zijn allen iets over het hoofd.
 
  • Like
Waarderingen: Jules1962
Dit is de het schema, wat in het doosje zat. Zoals op de onderste foto te zien is, zo kwam hij uit het doosje. Bruin = L, en blauw = N.
Ik zie mu, dat ik het in eerste instantie zelf niet goed had gedaan, maar later, zoals jullie zeiden, verandert, en de 2 blauwe bij elkaar. Als ik dan in het donker in de schuur kwam, hoorde ik een zacht tikje, daardoor dacht ik: er staat wel spanning op. Maar ook het omdraaien van het kroonsteentje hielp niet.
De draden vanuit de dimmer zitten nog wel steeds op dezelfde manier, die heb ik niet los gehad.

20200905_091147.jpg 1599290139030902700385688008268.jpg
 
Dat zachte tikje is een goed teken. Dat betekent dat het relais schakelt. Dus als je teruggaat naar die situatie dan heb je een werkende sensor en is het alleen nog zaak de lamp er goed op aan te sluiten.
 
Nee, ik had het aangesloten zoals op de tekening. Mijn eigen idee was ook, dat dat zou moeten kloppen. Ik denk zelf, dat de foto die ik donderdag postte, goed was, behalve dan misschien dat geprop met 2 draadjes in 1 gat.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via