Aanleg elektra slaapkamer

Status
Niet open voor verdere reacties.
Zoek de volgende oplossing voor mijn nieuw aan te leggen elektra slaapkamer.

Ter info enige wat inmiddels aanwezig is,is een doos met 230 aanvoor en verder in de hele kamer niets dus van voor af aan.

Mijn wens is bij binnenkomst slaapkamer een lichtschakelaar te plaatsen voor plafon verlichting

Tevens wil ik zowel links als rechts van het bed deze plafonverlichting uit en aan kunnen schakelen

aan beide zijden van het bed wil ik èèn 230 aaansluiting hebben voor bv wekkeradio oid

Ook komen aan bijde zijde een nachtlampje die alleen per zijde afzonderlijk aan en uitgezet kunnen worden.

wie kan me hier een makkelijk te begrijpen schema uitleggen vanuit de doos inkomst kamer.
 
Je moet in ieder geval een kruisschakeling maken voor het lichtpuntje in het plafond.Verder zal ieder wcd een voeding uit de centraaldoos moeten krijgen.
Ga eerst even googlen op schakelingen wissel en kruis, zodat als het hier verder wordt uitgelegd je een klein beetje snapt hoe het werkt.
 
Wil het toch anders aan gaan pakken

Die nachtlampjes L+R naast het bed met een 230 aansluiting gaat me wel lukken met bijbehorende schakelaars. die maak ik afzonderlijk

Wil nu eigenlijk plafon lamp zowel bij binnenkomst als met èèn enkele schakelaar boven het bed kunnen schakelen.

Dus schakelaar binnenkomst lamp schakelaar boven het bed

die schema`s zijn mij te ingewikkeld dus kan iemand mij uitleggen vanaf de doos die de kamerbinnenkomt welka kabels er nou precies naar lamp en schakelaar getrokken moeten worden en hoe deze aan te sluiten
 
Als je de schema's niet snapt of niet de tijd hebt om je erin te verdiepen, dan zou ik toch aanbevelen dat je de klus laat doen of met iemand samen doet die er verstand van heeft. Elektra is geen grapje.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via