3 fase aardlek

Frank

Vaste beantwoorder
Een kennis wil een zwaarder electrisch fornuis met 3 fase aansluiting kopen. Ivm de nog maar beperkte beschikbare ruimte in de groepenkast heb ik de volgende vraag:
Moet een 3 fase kookgroep een eigen individuele 3 fase aardlekschakelaar hebben of mag je die 3 fase kookgroep op de al aanwezige aardlekschakelaars zetten? En als dat laatste niet mag maar er is geen ruimte genoeg voor een eigen 3 fase aardlek is dan een aardlekautomaat een goede oplossing?
 
Ja een extra krachtgroep mag gewoon achter een bestaande ALS komen zolang je maar max. 4 groepen achter de ALS hebt zitten.

Een aardlekautomaat mag ook. Maar als je al een 4polige ALS hebt zitten dan zou ik er gewoon een installatie automaat achter zetten.
 
  • Like
Waarderingen: XanderH
Dat laatste gaat überhaupt niet werken, dus dan zijn we snel uitgepraat over het feit "of het mag"...

Een 4-polige B16/30mA aardlekautomaat is in dat geval een prima oplossing.
 
  • Like
Waarderingen: Vonken_trekker

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via