Zonnescherm links sluit wel, rechts niet

Hallo forum,
Heeft iemand een suggestie?
Zonnescherm werkte goed, maar sluit nu niet meer goed. Aan de linkerkant nog wel, als voorheen, maar aan de rechterkant wil het scherm niet meer helemaal intrekken. Zie de foto's.
Je kan m wel verder induwen, maar dan veert het scherm meteen weer terug.
Tijdens het intrekken van het scherm "stottert" de motor ook, blijft hangen, en het scherm heeft dan een duwtje nodig.
Iemand enig idee hoe je dit kan verhelpen?

Dank, Menno.

IMG_4281.JPG IMG_4279.JPG
 
Kan meerdere oorzaken hebben is mijn ervaring.
Oorzaak 1 kan zijn (en dat is toch wel de meest voorkomende) dat er iets zwaarder is gaan lopen, een scharnier wat moeilijker knikt een rollager die moeilijker rolt en dat is vaak op te lossen met hier en daar een pufje olie/siliconen zodat alles weer soepel loopt.
Verder kan er een arm iets minder strak zijn komen te staan of zijn verschoven en door deze soms 1 cm te verschuiven is het probleem ook opgelost.
Wat ook nog kan is dat de motor gewoon aan het eind is, aanloopcondensator versleten is enz. en dat daardoor het scherm met horten en stoten wordt opgerold.
 
Ok dank. Voor wat betreft "arm iets minder strak zijn komen te staan" waar verwijs je dan naar? Ik zie veel over de hoogteverstelling (hij hangt waterpas), maar hoe zet je een arm strakker?
 
Dat strakker zetten doe je eigenlijk alleen maar door de arm op de voorste balk te verschuiven.
Wel oppassen dat je die niet helemaal losdraait want daar staat een flinke kracht op en je zal niet de 1e zijn die door zo'n arm van de trap geslagen wordt.
 
  • Like
Waarderingen: MennoW

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via