Witte schimmel in kruipruimte, door gebrek aan ventilatie.

Status
Niet open voor verdere reacties.
Vanochtend de kruipruimte geïnspecteerd van onze woning. Dit omdat ik de houten vloer wil gaan isoleren met steenwol of isolatiewol.
ik moest even de afstand weten tussen de vloerbalken

Ik schrok van de witte schimmel die ik tegen kwam op de vloerbalk aan de voorgevel.

Moet door vocht komen, aangezien het zand wat vochtig is door een hoge grondwaterstand.
Ook zijn de ventilatie mogelijkheden dicht gemaakt door een vorige eigenaar.
De schimmel baande zich een weg tot naar het luik toe.

Iets wat in de loop der jaren nooit zichtbaar is geweest. Misschien kwam het omdat ik een stuk zeil heb neer gelegd op het zand, (werkzaamheden aan afvoerpijp) zodat ik niet telkens onder het zand kwam te zitten.
Die zat namelijk ook vol. Gelijk afgevoerd.


Nu ga ik 2 van die ventilatiekokers plaatsen op de voor en achter gevel.

Ik heb de witte schimmel zo goed als mogelijk verwijderd met de stofzuiger.

Moet ik de houten balk nog ergens mee inspuiten?

Het witte spul had draden als wortels en nam dunne spinwebachtige vormen aan.
De foto is van de schimmel in de hoek, hier zat de meeste aanslag.

IMG_20220423_114717988.jpg
 
Ik denk dat het heel simpel is.
het grondwaterniveau wil hier wel eens hoog zijn, waardoor het zand in de kruipruimte vochtig wordt.
Dit in combinatie met een gebrek aan ventilatie zal voor dit fenomeen gaan zorgen.

De enige reden dat ik die kruipruimte nog niet ventileer is omdat de vloer nog niet geïsoleerd is.
Ik wil dit nu gaan doen met steenwol of glaswol rollen tussen de balken.

Ooit komt er toch een renovatievloer in. Iets wat nu financieel niet haalbaar is omdat dan de keuken er ook uit moet en we willen dan gelijk de badkamer van de benedenverdieping naar boven doen.
 
Voordat je het gaat isoleren zou ik het sowieso eerst (laten) verwijderen, en daarna alles goed laten drogen; daar begint nu gelukkig de goede tijd van het jaar voor.

Wat je al wel kan doen is een bodemfolie plaatsen zodat het vocht van de grond de lucht niet meer in kan. Samen met het op orde brengen van de ventilatie, zou dat de situatie voor het hout flink moeten verbeteren.
 
Wat je al wel kan doen is een bodemfolie plaatsen zodat het vocht van de grond de lucht niet meer in kan. Samen met het op orde brengen van de ventilatie, zou dat de situatie voor het hout flink moeten verbeteren.
Dat zou je kunnen doen maar als ik de situatie simuleer heeft dat alleen zin als er geen isolatie is aangebracht.
Met isolatie onder de vloer krijg je een heel andere situatie.
Wat heel veel invloed heeft is de luchtvochtigheid boven de vloer, dus de woning.
 
Dat ben ik niet met je eens. In deze situatie is de luchtvochtigheid van de kruipruimte al 100% omdat er zoveel vocht uit de grond komt (en er niet geventileerd wordt). Vocht uit de woning is dan een verwaarloosbare factor.

Als er eenmaal geïsoleerd wordt, moet er natuurlijk alsnog wel rekening mee gehouden worden. Maar in deze situatie is het noodzakelijk om eerst alles droog te krijgen en houden. Bodemfolie en ventilatie zijn daarbij het meest kritische.

Ik zat zelf in hetzelfde schuitje: mijn kruipruimte was een grot met 100% luchtvochtigheid - zelfs met ventilatie. Na (in oktober) een zeil op de grond te hebben gelegd daalde dat binnen een aantal dagen al naar 80%. Inmiddels schommelt de vochtigheid mooi mee met de buitenlucht, ondanks dat de kieren naar de kruipruimte nog niet gedicht zijn (gaten op verschillende plekken voor kabels) en een niet goed afsluitend luik. Het hoeft overigens ook niet veel te kosten: ik heb gewoon van die blauwe HDPE afdekzeilen gebruikt.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Gerelateerde klussen

Reacties
0
Weergaven
428
Vloeren
Menno_1214
  • Gesloten
Reacties
50
Weergaven
2K
Vloeren
Sander 1972
Reacties
9
Weergaven
2K
  • Gesloten
  • genevieveJ
  • Vloeren
  • 0
  • 284
Reacties
0
Weergaven
284
Vloeren
genevieveJ
  • Gesloten
  • Marvin1991
  • Vloeren
  • 14
  • 1K
Reacties
14
Weergaven
1K

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via