Wipschakelaar vervangen door schemerschakelaar?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Op de eerste foto die je plaatste lijkt het erop dat vanuit de wipschakelaar een kabel naar beneden gaat en dan in een lus weer omhoog naar de verdeeldoos. Maar misschien vergis ik me en gaan hier twee kabels door de muur heen. In dat geval zitten we in de verkeerde verdeeldoos te kijken.
 
De kabel vanuit de wipschakelaar gaat naar buiten, vlak ernaast gaat ook een van de verdeeldoos naar buiten (nr 1 op foto van 30 Augustus 2012, 18:32)

Op mijn post van 03 Augustus 2012, 15:23 kan je op de onderste foto zien hoe ze naar buiten komen en daar de verdeeldoos in gaan die buiten hangt

Van buiten af gezien is de rechter kabel van de wipschakelaar en de linker van de verdeeldoos binnen.

Sorry ik was zelf ook niet helemaal duidelijk met de bestaande situatie.

Ik zal vandaag of een dezer dagen (het heeft geen haast) een foto met uitleg van de verdeeldoos buiten met maken.

Ik hoop dat je me dan ook nog verder helpt.
 
Hoi Tom Ik heb foto's van de verdeeldoos buiten met uitleg gemaakt, kan je hier iets mee ?
Als iets niet duidelijk is dan hoor of lees ik het wel.







Verdeeldoos Buiten

NR: 1-Linksboven – komen/gaan Blauw-Bruin-Zwartwit-Zwart en Aarde vanaf de verdeeldoos van binnen in de garage.
Zwartwit en Zwart zijn niet aangesloten.

NR: 2 -Rechtsboven- komen/gaan Blauw-Bruin-Zwartwit-Zwart en Aarde vanaf de wipschakelaar, Blauw en Zwart zijn niet aangesloten.

NR: 3 rechterzijkant komen/gaan Blauw-Zwart en Aarde. Deze kabel gaat de grond in.

NR: 4 Rechtsonder komen/gaan Blauw-Zwart en Aarde. Deze kabel gaat de grond in.

NR: 5 Linksonder komen/gaan Blauw-Zwart en Aarde. Deze kabel gaat de grond in.


Lasdoppen/Kroonsteentjes

Bij lasdop NR: 6 komen de Blauwe draden van linksboven 1- rechterzijkant 3- rechtsonder 4 en linksonder 5 bij elkaar.

Bij lasdop NR: 7 komen de Aarde draden met dezelfde nummers als bij NR: 6 bij elkaar.

Bij kroonsteen NR: 8 komen Bruin van linksboven 1 en rechtsboven 2 bij elkaar.

Bij kroonsteen NR: 9 komt Zwartwit van Rechtsboven 2 aan de ene kant en 2x Zwart van rechts-onder 4 en linksonder 5 aan de andere kant samen.

Bij kroonsteen NR 10 komt Zwart van rechterzijkant 2 en van rechtsboven 3 bij elkaar.

10643_IMG_8556_1.jpg



10643_IMG_8554_1.jpg
 
Misschien wil je toch liever de gehele installatie laten nakijken door een electriciën. Die flexibele buis die er bij jou de grond in gaat, vind ik eng. Het gebruik van kroonsteentjes en isolatietape in verdeeldozen zij ook geen tekenen van een professioneel aangelegde installatie.

Verder kom ik er even niet uit, want je zegt dat de wipschakelaar nu twee lampen apart schakelt, maar dat strookt niet met het feit dat de zwarte ader niet is aangesloten.
 
Oke bedankt Tom,

de Flexibele buis die de grond in gaat heb ik zelf als extra bescherming om de bestaande kabel gedaan omdat daar ook iets niet pluis was, ik geloof dat een draad licht beschadigd was maar zeker weet ik dit niet meer.
Met de wipschakelaar kan ik echt 2 aparte lampen inschakelen, aan een schakelaar zit 1 lamp aangesloten en aan de andere schakelaar worden 2 lampen ingeschakeld.

Maar in ieder geval nogmaals bedankt tot nu toe, ik zal nu zeker een elektricien laten komen want ik wil natuurlijk geen gevaar lopen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via