Welke slimme radiator thermostaat

Beste leden,
Ik wil graag oa gebruik malen van slimme radiator thermostaten in ons huis maar weet niet welke moet ik nemen en sowieso hoe moet ik het regelen betreft vloerverwarming op begane verdieping. Wij hebben cv ketel Intergas HReco 36 CW5. De situatie is nu zo dat er thermostaat op begane grond zit en daarvandaan alles geregeld wordt. Bedoeling is dat ik bijvoorbeeld omdat ik thuis werk alleen kantoor wil opwarmen en het rest niet.
wie kan mij helpen, wat adviseren jullie? Welke merk, wat werkt?Ik heb schema toegevoegd hoe het zit bij mij in huis.

Alvast bedankt :)

F890D698-A024-43BB-A4D0-546317AE5996.png
 
Oh dat wist ik niet dat er geen merken genoemd mogen worden. @Walker ik ga googelen betreft zonering. Mij gaat om ivm gasprijzen het gebruik van gas efficiënter en slimmer te maken.
 
Laat je niet misleiden door producten met de toevoeging "slim", want er is niets "slims" aan die producten.
Alleen de prijs (woordje "slim" erbij: +10-20%) en de marketing rond die dingen. Een mooi voorbeeld is T***.
Woordjes "slim" en "duurzaam" worden te pas en te onpas gebruikt, veelal om een product duurder te maken.
 
  • Like
Waarderingen: Ego
Bedenk dat je huidige thermostaat ervoor zorgt dat zodra je beneden geen warmtevraag hebt, de CV-ketel geen warm water zal produceren. En het boven dus niet warm zal worden.

Daarom ook het voorstel voor zonering.
 
  • Like
Waarderingen: Ego
Ik heb zelf een systeem met in elke ruimte een thermostaat die de radiatoren in die ruimte op de gewenste opening regelt.
Een thermostaat die warmte vraagt geeft dat door aan een ontvanger bij de ketel die de ketel dan aan zet (via de aan/uit aansluiting)
Met zo'n systeem kun je elke ruimte afzonderlijk regelen, zonder dat je je verwarmingsbuizen hoeft in te delen in zones.
 
  • Like
Waarderingen: Ego
Hoi Stefan, dankjewel voor je reactie. Kan je via privé bericht laten weten welke merk heb je gebruikt en hoe je dat hebt aangesloten. We mogen hier geen merken noemen. Alvast bedankt.
 
Ik heb zelf ook een systeem met in elke ruimte een thermostaat die de radiatoren in die ruimte op de gewenste opening regelt.
Dat werkt prima, maar dat is gegarandeerd weer een ander merk en type.

Neem gewoon een zone regeling waar je het meeste vertrouwen in hebt.
Misschien dat je op een ander forum (Tweakers?) meer vergelijkend materiaal kunt vinden.
 
  • Like
Waarderingen: Ego
Het probleem is dat er vele merken zijn, die ik niet mag noemen.
Zelf gebruik ik een heel goed, maar in NL nog relatief onbekend merk welke wel door veel
installateurs van warmtepompen e.d. gebruikt wordt. Die regeling werkt echt heel goed, is op zich
niet extreem duur en er kan heel veel mee. Het nadeel is alleen dat dit voor de particulier en zelfs voor
de gemiddelde installateur niet zomaar te koop is. Dit werkt via bepaalde dealers.

Als grote fabrikant/leverancier heb ik gelukkig wel de mogelijkheid om dit soort materialen
rechtstreeks in te kopen bij dit soort bedrijven omdat ik ze ook test en dat het een samenwerking is
van onze producten en produkten van b.v. een regelfirma, ketel of b.v. een warmtepomp.

Als je mij persoonlijk zou vragen wat je zou kiezen dan zal het niet een algemeen bekend merk zijn
welke het meest verkocht wordt in de gangbare handel maar meer een professioneel (eler) systeem.
 
  • Like
Waarderingen: Ego

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via