Welke drain is dit?

Beste klustijgers,

Recentelijk woning overgenomen, in de douche een drain , hier liep steeds slechter het water weg, dus zon veer met handscanner gekocht om in de afvoer te steken en de haren en prut zooi eruit te halen. Er zat nogal wat rotzooi in. Het was wel een gedoe want ik moest met de veer om een hoekje omhoog leek het. Maar er zit totaal geen haren vanger of iets dergelijks in, maar ik heb ook geen idee welk merk of type dat dit is.

Hopelijk kan iemand bij uit de brand helpen ! Het gat is zo’n 46mm rond en 50mm diep



IMG_5629.jpeg

IMG_5628.jpeg
 
Dan hebben de vorige bewoners problemen gehad met hun af voer.
Vaak halen ze de sifon er uit dan kan het water weg lopen en het lucht kan er uit.
Vaak is de afvoer niet goed aan gesloten.
 
Er ontbreekt een soort zeefje. Als ie nu, na goed schoon gemaakt te hebben, goed doorloopt, zou ik er zelf een passend zeefje op maken. Wellicht van een oude keukenzeef ;)
 
Als ik de doorsnee tekening bekijk lijkt het wel net anders. Ik kreeg bijvoorbeeld met moeite de veer erin en moet hem echt van onder naar boven dirigeren. Ik kon het niet horizontal invoeren vanaf de bodem van het rond zeg maar.

In de eerste instantie had ik echt veel zooi eruit gehaald, ook een soort plastic ding, wat al niet meer helemaal als plastic omschreven kon worden , dat lag er dus al een behoorlijke tijd. Maybe was het een etiquette of iets dergelijks.

Het loopt nu perfect door, alleen zit er geen haren vanger dat is dus nu het probleem
 
Ik zie water in de opening staan, lijkt erop dat er een sifon achter zit.
Maakt verder niet uit, niks aan doen zolang het niet gaat stinken.

google even op afbeeldingen: douchedrain haarzeef
Er zijn genoeg universele opties:
-een soort van matje
-soort bekertje
-standaard zeefje die je ook voor wastafels hebt.
 
Het stinkt niet, er zit inderdaad een laag water op dus het is puur dat het nu een open gat is. Welliswaar niet helemaal want ik weet niet helemaal hoe de doorsnede eruit ziet.
 
Ik zie wel deze, maar deze is volgens mij te groot. Diameter is 50mm en hoogte 60mm, en ik meet 46 doorsnee en 50mm hoogte. Ziet er wel uit alsof dit perfect zou werken

Dus dan is het wellicht geen easydrain?
 
Ik begrijp niet helemaal wat u bedoeld met bakje onder de goot?

Onderin het gat kan ik niet bij vingers kwijt. Alleen de veer kan ik er als een spiraal in leggen en dan is dat ongveer de hoogte.

Er zit wel een rubberring weer daarboven maar dat kan ik niet echt oplichten
 
Ik denk ook dat er iets verkeerd is aan gesloten en geheel verstopt daarom staat het water hoog op in de drain.
Ik denk dat dit hem is.
Van den Berg Premium line Douchegoot
1738174402719.png

en dit is de membraam sifon
1738174578627.png
1738174681042.png

reukslot adapter rsa
1738174844357.png
 
Laatst bewerkt:
  • Like
Waarderingen: BigBert

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via