Welke ankers voor goede bevestiging balken?

Ik heb het metselwerk van mijn garage bijna op hoogte. De binnenmuren staan en de buitenmuren moet ik rondom nog 80cm opmetselen.

Nu wil/moet ik eerst de balken voor het dak plaatsen zodat ik ze met ankers kan inmetselen in het buitenblad van de spouwmuur.

Welke ankers kan ik hiervoor het beste toepassen?

In mijn geval wil ik de balken (voor latere betimmering) laten doorsteken,omdat ik later lichtspotjes in de overstek wil plaatsen.
 
@Rola,

En dan bevestig je de anker aan de binnenzijde van de binnenste spouwmuur (dus niet in de spouw)?

Hoe bevestig je de anker dan optimaal? Het binnenblad staat er al. Het lipje van de anker moet dan nog in de muur komen.
 
Ankers aan de spouwzijde van het binnenblad.
Een stukje voeg uitboren voor het lipje en de ankers vastzetten met geschikte pluggen en schroeven.
 
Aha, dat lipje heeft dus geen constructieve waarde. Ik dacht dat het lipje ingemetseld diende te worden.

Ook, omdat ik heb overwogen te gaan werken met een muurplaat en muurplaatankers. En deze ankers metsel je wel in.

Elke balk dient op deze manier bevestig te worden?
 

Gerelateerde klussen

Reacties
1
Weergaven
2K
Reacties
1
Weergaven
166
Reacties
2
Weergaven
246
Reacties
13
Weergaven
522

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via