Wat voor hout is dit? (Teak of eiken? offfff.....)

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een tafel gekocht maar weet niet precies wat voor hout het is.

De tafel was eerst heel donker deze heb ik geschuurd en nu komt er een schitterend blad onder vandaan...

Maar wat is het voor hout? :?: :?: :?:

99041_IMG_6628_1.jpg

99041_IMG_6631_1.jpg

99041_IMG_6632_1.jpg

99041_IMG_6634_1.jpg
 
Kun je een foto plaatsen waarop de zijkant lang en ook een van de korte kant te zien is.

Dan is het direkt duidelijk nl. Ook al heeft de onderzijde de zelfde tekening, dat wil niet zeggen dat het massief is.
 
Zie hierbij een foto van de zijkant.

Het blad staat nog op kratjes omdat er nog geen poten onder zitten :roll:

De poten wil ik eigenlijk van hetzelfde hout maken maar dan moet ik wel weten wat het is natuurlijk :mrgreen:

99041_zijkant_1.jpg


99041_zijkant1_1.jpg
 
Het lijkt op Kersenhout maar is natuurlijk moeilijk te zeggen want de kleur lijkt weer op Iroko en de grove porieen (of zijn dat beschadigingen) lijken weer op de structuur van Afzelia.

Bovenstaande houtsoorten waren in de jaren 80 populair

Kersen > meubelen
Iroko > (vervanger van Teak) trappen. (In het duurdere segment)
Afzelia > kozijnen, ramen, deuren, trappen. (Allen in het duurdere segment)

Kersenhout

98576_8e7f0c5df442015b437a1d471aff49d6_1.jpg
 
Zo zag hij eruit toen ik hem kocht:

99041_20121027_184442_1.jpg


99041_20121027_184457_1.jpg


De beschadigingen (kraters) die erin zitten zouden beschadigingen kunnen zijn maar ze zien er wel erg natuurlijk uit.

De beschadigingen/kraters zijn natuurlijk extra donker omdat de tafel eerst donker was en de schuurmachine niet in deze plekken komt.

Als ik het zo hoor is het toch nog moeilijk om te achterhalen wat voor hout het is.
 
U leest het: het kan van alles zijn. Gewoon goede meubelmaker ter plekke laten kijken, dan weet u het zeker.

U schrijft dat u de poten van hetzelfde hout wilt. Maar op de ingezonden foto staat de tafel toch op poten? Is dat een andere houtsoort?
 
99% teak als ik het zo zie. Maar dan wel zoals boertje zegt, van mindere kwaliteit teak. Maar bijna alle teak meubels die je kan kopen zijn van mindere kwaliteits teakhout. Echt teak is niet te betalen.
 
Dan gaat u met een poot naar een goede houthandel waar men u direct kan vertellen welke houtsoort het betreft. Kunt u tevens een offerte aanvragen wa thet hout gaat kosten, want ik ga ervanuit dat u deze houtsoort niet in de bouwmarkt kunt kopen.
 
Meubels van waaibomen teak zijn redelijk gangbaar
maar als los hout is nauwelijks verkrijgbaar.
(de houthandel heeft we teak maar dat is topkwaliteit en duur)
Ik zou eens op marktplaats of in de kringloopwinkel kijken
of je daar niet iets kan vinden waarvan je de nieuwe poten kan maken
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via